900 litrów płynu dezynfekcyjnego dla służb mundurowych.

Reklamy

Samorząd powiatowy podejmuje wszelkie możliwe działania, które będą zapobiegać ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie naszego powiatu. Wszystko w trosce o mieszkańców ziemi sochaczewskiej.

Trzeba działać szybko i efektywnie. Dlatego też, dzięki bardzo dobrej współpracy sochaczewskiego samorządu powiatowego i posła na Sejm RP Macieja Małeckiego, udało się w dość szybkim tempie zorganizować kolejną partię płynu do dezynfekcji o działaniu wirusobójczym.

Wspólnie postanowiliśmy, iż pozyskany środek, tym razem trafi do jednostek ochotniczych straży pożarnych, powiatowej straży oraz policji – łącznie rozdysponowaliśmy 900 litrów płynu do dezynfekcji – mówi Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. W ramach działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19 do każdej z jednostek OSP z terenu powiatu sochaczewskiego przekazanych zostanie po 20 litrów tego płynu.

Służby te bezpośrednio uczestniczą każdego dnia w wielu akcjach, narażając swoje życie i zdrowie. Nie wiadomo, w którym momencie może dojść do kontaktu z zakażoną osobą SARS CoV- 2.  Aby zapewnić naszym strażakom i policjantom – bezpieczeństwo podczas wykonywania swoich obowiązków Starostwo Powiatowe podejmuje kolejne działania profilaktyczne, tym razem skierowane właśnie do naszych służb mundurowych.

Jednocześnie Starostwo wraz z posłem Maciejem Małeckim dziękuje służbom mundurowym, za ich wysiłek i zaangażowanie w celu uchronienia mieszkańców naszego powiatu przed pojawieniem się koronawirusa.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz