Szpital Powiatowy w Sochaczewie wzbogacił się o respirator do Oddziału Intensywnej Terapii

Reklamy

Szpital Powiatowy w Sochaczewie wzbogacił się o respirator do Oddziału Intensywnej Terapii SV600 oraz urządzenie do wysokoprzepływowej tlenoterapii pacjentów MyAirvo 2, który został przekazany do Oddziału Wewnętrzno-Kardiologicznego pododdziału „Covidowego”.

Zakup aparatury medycznej na wartość 100 tys. zł zasponsorowała firma Euromed Medical dystrybutor firmy Samsung. Respirator oraz aparat do wysokoprzepływowej tlenoterapii jest szpitalowi bardzo potrzebny i będzie służył pacjentom zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2. W dniu 14 kwietnia 2021 roku została podpisana umowa darowizny przez Zarząd firmy Przemysława Radziejewskiego i Kingę Spichalską oraz Dyrektora szpitala Roberta Skowronka. W uroczystości nieodpłatnego przekazania aparatury medycznej uczestniczyła również Starosta Powiatu Sochaczewskiego Jolanta Gonta, która złożyła serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w walce z pandemią.

Miłą niespodzianką było również nieodpłatne użyczenie aparatu USG Samsung przez Dariusza Rogalę Head of Samsung Healthcare, który został przekazany wyłącznie na potrzeby pacjentów Oddziału Covidowego, co umożliwi wykonywanie badań USG płuc i jamy brzusznej bezpośrednio przy łóżku pacjenta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz