400 maseczek dla szpitala od Starostwa.

Samorząd powiatu sochaczewskiego wspiera powiatowe służby w ich codziennej walce z pandemią koronawirusa. Tym razem, do naszego szpitala trafiło 400 sztuk profesjonalnych masek ochronnych FFP2 zakupionych przez Starostwo.

16 kwietnia przekazali je osobiście starosta Jolanta Gonta wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Głuchowskim podczas wizyty w Szpitalu Powiatowym. Troska o  to, by poszczególne grupy, zwłaszcza te będące na pierwszej linii frontu w starciu z niwelowaniem zagrożenia rozprzestrzenianiem się COVID-19, były odpowiednio wyposażone w środki zabezpieczające ich przed zakażeniem, to dziś cel priorytetowy dla władz powiatu.

Starosta rozmawiała również z personelem Oddziału Wewnętrzno-Kardiologicznego, który musi pracować w pełnym zabezpieczeniu w środki ochrony indywidualnej ze względu na stwierdzone u jednego z chorych zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Pomimo, że pacjent został przewieziony do szpitala zakaźnego, to pozostali chorzy po siedmiu dniach od kontaktu muszą przejść badania molekularne w kierunku ewentualnego zakażenia. Do czasu uzyskania wyników badań podlegają oni ścisłej obserwacji i muszą być traktowania jako potencjalnie zakażeni – informuje Wiesława Załuska, z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa i pełnomocnik dyrektora ds. systemu zarządzania jakością w sochaczewskim szpitalu – Starosta przekazała też słowa wsparcia i podziękowań lekarzom, pielęgniarkom i paniom salowym, którzy obecnie pracują w Oddziale Wewnętrzno-Kardiologicznym – dodaje.

Podczas swojej wizyty, przedstawiciele samorządu powiatowego uzyskali od personelu potwierdzenie, że jest on w pełni zaopatrzony w środki ochrony indywidulanej i pomimo, że praca w narażeniu jest bardzo obciążająca to troskliwie opiekują się pacjentami. Z kolei, Oddział Wewnętrzno-Kardiologiczny, w którym przebywał pacjent ze zdiagnozowanym COVID-19 został przeorganizowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom i personelowi. – Oddział, zgodnie z obowiązującym standardami, został podzielony na trzy strefy: zieloną, pomarańczową i czerwoną. W strefie pomarańczowej pracownicy zakładają i zdejmują środki ochrony osobistej, natomiast w strefie zielonej nie przebywają pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Chorzy, którzy mieli potencjalny kontakt z pacjentem zakażonym koronawirusem musieli zostać w oddziale w ramach kwarantanny nałożonej przez służby sanitarne i przebywają na salach chorych, które mieszczą się w strefie czerwonej, gdzie obowiązuje bezwzględny reżim sanitarny – mówi Wiesława Załuska.

Warto zaznaczyć, że przekazanie maseczek personelowi oddziału nastąpiło w zorganizowanej śluzie, przez którą obecnie wchodzi się do oddziału. Personel musi przed wejściem w obszar pomarańczowy i czerwony założyć środki ochrony indywidulnej, a w szczególności specjalne kombinezony ochronne, rękawiczki, maski, gogle oraz przyłbice. Opiekujący się nimi personel medyczny musi zgodnie z obowiązującymi zasadami przy realizacji każdej procedury pracować w pełnym zabezpieczeniu. Koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się przede wszystkim drogą kropelkową, stąd w przypadku podejrzenia zakażenia personel musi zakładać profesjonalne maski ochronne. Zgodnie z obowiązującymi standardami maska musi mieć, co najmniej drugą klasę szczelności i certyfikat KN95, FFP2 oraz CE i takie właśnie maski ochronne zostały zakupione dla Szpitala przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz