3,2 mln od rządu na przebudowę 15 Sierpnia.

W Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, w obecności wiceministra Aktywów Państwowych Macieja Małeckiego, z samorządowcami z Mazowsza podpisano kilkadziesiąt umów w sprawie przyznania dotacji na budowę i funkcjonowanie żłobków oraz przebudowę dróg lokalnych. Jedną z umów, o przyjęciu do budżetu miasta ponad 3 mln złotych wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych, na drugi etap remontu ulicy 15 Sierpnia, zawarł burmistrz Piotr Osiecki.

To już kolejna inwestycja drogowa na terenie Sochaczewa współfinansowana przez rząd. W ostatnim czasie budżet państwa wsparł m.in. remont powiatowych ulic Trojanowskiej i Głowackiego, a także generalną przebudowę pierwszego odcinka ulicy 15 Sierpnia. Umowa podpisana 7 października przez burmistrza i wicewojewodę Sylwestra Dąbrowskiego dotyczyła przyjęcia do budżetu miasta dotacji w wysokości 3.158.000 zł przeznaczonej na przebudowę drugiego odcinka ul. 15 Sierpnia – między ulicą Broniewskiego a obwodnicą miasta.

Jak powiedział wicewojewoda, lista projektów wspartych przez rząd w obecnym rozdaniu okazała się dłuższa niż pierwotnie zakładano. Korzystnie rozstrzygane przetargi pozwoliły oszczędzić na tyle dużą kwotę, że można było sięgnąć do listy rezerwowej i przyznać wsparcie następnym gminom i powiatom. Pogratulował samorządowcom aktywności i sięgania po różne źródła finansowania, w tym z budżetu państwa.

Nawiązał także do najnowszej edycji Fundusz Dróg Samorządowych, do którego nasze miasto zgłosiło remont ulicy Płockiej wraz z jej skrzyżowaniem z ul. Łowicką. Jak powiedział, do dziś rozpatrzono około 20 procent złożonych wniosków, zatem pod koniec miesiąca powinna być znana lista zadań spełniających kryteria programu. W jesiennej edycji Funduszu Dróg Samorządowych do podziału będzie ponad 190 mln zł. Modernizacja drogi, która znajdzie się na liście rankingowej, musi się rozpocząć w 2021 roku. Maksymalna kwota dofinansowania to 80 procent wartości zadania, minimalna 50 proc.

Wiceminister resortu Aktywów Państwowych, poseł ziemi sochaczewskiej Maciej Małecki

Cieszę się, że kolejna rządowa dotacja, tym razem w wysokości ponad 3 mln zł, trafia do budżetu miasta, bo każda złotówka przekazana samorządowi oznacza szybszy rozwój naszej małej ojczyzny. Z radością patrzę na sochaczewskie bulwary i kawiarnię, wsparte z budżetu centralnego kwotą 1,3 mln zł. Od kilku tygodni oklaskujemy sportowców na nowym stadionie przy ul. Warszawskiej, inwestycji wspartej z kolei z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej kwotą 2,6 mln. W ubiegłym roku kwotą prawie 5,2 mln rząd pomógł w remoncie cmentarza wojennego w Trojanowie i remoncie pierwszego etapu ulicy 15 Sierpnia. Tylko w tym roku dotacje z dwóch rządowe funduszy wzbogaciły kasę miasta o ponad 7,6 mln zł. Jest jeszcze wiele obszarów, w których możemy poprawić jakość życia mieszkańców Sochaczewa i jestem przekonany, że 3 mln na ulicę 15 Sierpnia to nie ostatnia rządowa dotacja dla naszego miasta. Liczę, że takich inwestycji będziemy mieli jeszcze więcej i jako poseł ziemi sochaczewskiej nieustająco o to zabiegam.

UM

fot.UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz