30 lat samorządu.

Reklamy

27 maja obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto upamiętniające pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 roku. 30 lat temu nastąpiło przeobrażenie Polski i rozwijała się „mała ojczyzna”.

Każdy z mieszkańców Gminy mógł współuczestniczyć w przemianach dostrzeganych gołym okiem. Tegoroczne obchody są szczególnie ważne, gdyż 27 maja 2020 r. przypada 30-lecie pierwszych w powojennej historii Polski całkowicie wolnych wyborów do władz lokalnych.

Przez ostatnie 30 lat gmina Młodzieszyn bardzo się zmieniła. Najważniejsze jest to, że z roku na rok zmieniała się na lepsze. Wszystkie nasze działania, dzięki którym Gmina Młodzieszyn się rozwija, nie byłyby możliwe bez pełnej akceptacji Radnych Rady Gminy Młodzieszyn jako organu uchwałodawczego, którzy są współautorami wielu sukcesów gminnych. Podkreśleniu zasługuje również rola  sołtysów, liderów  wiejskich, którzy przyczyniają się do tego, że nasze wioski są coraz ładniejsze i żyje się w nich coraz lepiej.

W związku z tym, że tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego są wyjątkowe, a sytuacja związana z panującą epidemią wymusiła na nas ich przeformułowanie, przygotowaliśmy dla Państwa film promujący Gminę Młodzieszyn, do obejrzenia którego chciałabym Państwa serdecznie zaprosić.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że nasze życie wypełniają codzienne obowiązki, dlatego tak ważne są rocznice, które są okazją do tego, aby się na chwilę zatrzymać i zobaczyć otaczające nas piękno, oraz jak bardzo nasza miejscowość się zmieniła. Jest to krótki film, w którym chcieliśmy pokazać, w jakim urokliwym miejscu żyjemy. Zdajemy sobie sprawę, że miejsc wyróżniających  naszą gminę jest o wiele więcej i mam nadzieję, że uda się w przyszłości je wszystkie pokazać.

Film dostępny jest dla Państwa na stronie Urzędu Gminy Młodzieszyn mlodzieszyn.pl oraz stronie na Facebooku.

Wszystkim, którzy tworzą samorząd w naszym powiecie oraz gminach ościennych, a w szczególności Pracownikom Samorządowym, Radnym, Sołtysom, raz jeszcze składam najlepsze życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Życzymy sobie i Państwu kolejnych trzydziestu lat pracy bogatych w twórcze działania na rzecz mieszkańców naszego terenu.

Monika Pietrzyk

Wójt Gminy Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz