28 letni mieszkaniec Sochaczewa wywoził śmieci do lasu.

Policjantka z Zespołu ds. Wykroczeń dzięki swojemu zaangażowaniu i dążeniu do wykrycia sprawcy wykroczenia ustaliła mężczyznę, który wywiózł śmieci do lasu w gminie Młodzieszyn.

W kompleksie leśnym w miejscowości Juliopol gmina Młodzieszyn, dzielnicowy potwierdził zgłoszone składowisko śmieci. W śmieciach została znaleziona korespondencja należąca do byłej właścicielki posesji, z której jak ustalono zostały wywiezione śmieci. Kobieta ta od wielu lat przebywa poza granicami Polski. Była właścicielka pomogła w dotarciu do obecnego właściciela posesji. W toku dalszych czynności policjantka ustaliła, że obecny właściciel nieruchomości skorzystał z usługi osoby zajmującej się sprzątaniem i wywozem śmieci, oferującą się na jednym z portali ogłoszeniowych. Funkcjonariuszka miała tylko informację zawierającą treść ogłoszenia. Mimo tak znikomych informacji ustaliła sprawcę zaśmiecania.

28 latek podczas przesłuchania przyznał się do wywozu śmieci, oświadczył, że posprzątał posesję za co wziął zapłatę niestety śmieci te w następstwie znalazły się w lesie. Mężczyzna poddał się dobrowolnej karze w wysokości 2000 zł.

Policja apeluje: wiele takich ogłoszeń firm sprzątających pojawia się na rynku, pamiętajmy, aby taką firmę sprawdzić a na pewno mieć dane takiej firmy, która zabiera od nas śmieci. 

KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz