27 – letni mieszkanic powiatu sochaczewskiego jechał 153 km/h w obszarze zabudownym. Stracił prawo jazdy.

fot. policja, podglądowe
Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 27 – letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Kierowane przez niego BMW w chwili pomiaru jechało 153 km/h w obszarze zabudowanym. Swoim zachowaniem mężczyzna zmusił mundurowych do zatrzymania prawa jazdy, nałożenia wysokiego mandatu karnego i 10 punktów karnych.
Policjanci z sochaczewskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w Starej Suchej. W pewnym momencie zauważyli pojazd, który jechał zdecydowanie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało 153 km/h w obszarze zabudowanym. W związku z rażącym przekroczeniem prędkości, kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej.

Podczas dalszych czynności okazało się, że kierowca z „ciężką nogą”, który prowadził BMW to 27 – letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że jest trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zmusił również mundurowych do nałożenia wysokiego mandatu karnego i 10 punktów karnych.

W okresie jesienno – zimowym nietrudno o tragedię na drodze. Szybko zapadający zmierzch, opady deszczu utrudniają widoczność na drodze. Przy tak dużej prędkości, w przypadku nagłego wtargnięcia na jezdnię innej osoby lub zwierzęcia, kierowca nie będzie miał szans na hamowanie i uniknięcie zderzenia.

Szanujmy życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego zdejmijcie nogę z gazu i dostosujcie prędkość do warunków panujących na drodze.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz