22 – latek wykonał 36 transakcji cudzą kartą. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

fot.pixabay
Znalazł kartę płatniczą i zamiast zwrócić ją do banku, płacił nią m.in. za alkohol i papierosy. Sprawca wykonał 36 transakcji płatniczych czym uszczuplił budżet mieszkanki Sochaczewa o ponad 1500 złotych.
Usłyszał już zarzuty przywłaszczenia karty i 36 kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Na początku listopada mieszkanka Sochaczewa utraciła kartę płatniczą. Gdy zorientowała się, że jej nie ma, zalogowała się do internetowego konta. Okazało się, że w ciągu kilku dni ktoś posłużył się jej kartą aż 36 razy. Transakcje poprzez płatność zbliżeniową, były dokonane w wielu punktach na terenie Sochaczewa.

Policjanci referatu operacyjno – rozpoznawczego ustalili, że sprawcą jest 22 – latek z Sochaczewa. Mężczyzna po znalezieniu karty, nie oddał jej do banku, lecz postanowił posłużyć się nią z korzyścią dla siebie. Nie martwił się, że w ciągu kilku dni znacznie uszczuplił budżet sochaczewianki. Wydał ponad 1500 złotych na alkohol, papierosy i artykuły spożywcze.

Młody mieszkaniec Sochaczewa po zatrzymaniu usłyszał zarzut przywłaszczenia karty i 36 zarzutów kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz