2021 rok – Sala przy „dwójce” i ostatni etap 15 Sierpnia.

Samorząd miejski nie zwalnia tempa. W ostatnich dniach ratusz ogłosił dwa przetargi na zadania inwestycyjne, których realizacja rozpocznie się w przyszłym roku. Mowa o budowie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz drugim etapie modernizacji ul. 15 Sierpnia.

Budowa sali przy „dwójce” zajmie dwa sezony budowlane. Założono, że prace ruszą wiosną 2021, a nowy obiekt zostanie ukończony do końca lipca 2022 roku. Pierwszym krokiem jest wyłonienie wykonawcy, który podejmie się realizacji przedsięwzięcia. Zainteresowani mogą składać oferty do piątku, 18 września.

Sala gimnastyczna powstanie w północnym skrzydle szkoły. Obiekt będzie przylegał do budynku od ul. Pionierów. Wysoka na ponad 10 metrów sala ma mieć 605 m2 powierzchni, a wraz z łącznikiem i zapleczem technicznym 844 m2. W obiekcie będzie mogło przebywać jednorazowo do 160 osób, w tym ponad sto na widowni złożonej z dwóch składanych trybun. Na parkiecie o wymiarach 28 x 15 m wyznaczone zostaną pola do gry w siatkówkę i koszykówkę. Ponadto obiekt wyposażony będzie m.in. w drabinki, tablicę wyników oraz bramki do futsalu i piłki ręcznej. Dodatkowo, na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, złożona z 32 modułów, produkująca prąd.

Powoli dobiega końca przebudowa ul. 15 Sierpnia, na jej pierwszym odcinku od ul. Traugutta do Broniewskiego, a ratusz przygotowuje się już do kolejnego etapu realizacji tego przedsięwzięcia, który będzie obejmował dalszą modernizację tej arterii na odcinku od ul. Broniewskiego do wiaduktu obwodnicy. To prawie kilometr nowej jezdni, chodniki dla pieszych, dwa pasy rowerowe po obydwu stronach jezdni, nowa kanalizacja deszczowa, przebudowa skrzyżowań z ulicami Okrzei i Łuszczewskich, nowe zatoki dla autobusów, miejsca postojowe przed sklepami oraz nowe oświetlenie.

Ratusz czeka na oferty firm budowlanych do 23 września. Tu też prace w terenie mają wystartować wiosną 2021 roku. Planowany termin zakończenia drugiego etapu przebudowy ul. 15 Sierpnia to koniec sierpnia przyszłego roku. Zadanie w dużej części będzie finansowane z dotacji w wysokości 3,2 mln zł pozyskanej z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz