20 tysięcy dla OSP Teresin.

Remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, a także instalacji elektrycznej to prace, które 158 gmin na Mazowszu będzie mogło zrealizować dzięki wsparciu samorządu województwa.

To efekt rozstrzygniętego właśnie naboru wniosków w ramach programu „Mazowieckie Strażnice OSP-2020”. Na jego realizację z budżetu województwa przeznaczono 3 mln zł. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni województwa mazowieckiego.

– To już kolejne wsparcie dla naszych strażaków ochotników. W obecnej sytuacji ma ono jednak dodatkowe znaczenie. Wprowadzone w związku epidemią restrykcje bardzo niekorzystnie odbijają się na naszej gospodarce. Dlatego, udzielając dofinansowania na realizację tych 158 małych inwestycji, wspieramy nie tylko strażaków, ale także małe, lokalne przedsiębiorstwa, które będą wykonawcami robót modernizacyjnych, remontowych i naprawczych.  Pomagamy strażakom, ale też aktywizujemy w sensie gospodarczym małe przedsiębiorstwa – podkreśla marszałek Adam Struzik.

– W ten sposób pomagamy nie tylko strażakom, ale również aktywizujemy w sensie gospodarczym małe przedsiębiorstwa – dodał. Urząd podkreślił, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni województwa mazowieckiego.

W naszej Gminie wsparcie samorządu województwa na remont swojej strażnicy w kwocie 20.000 zł otrzymała OSP w Teresinie.

Jak poinformował wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński, w minionym tygodniu Samorząd Mazowsza podjął już decyzję o przekazaniu 8 mln zł na zakup odpowiednich środków ochronnych dla druhów z ochotniczych straży pożarnych, którzy codziennie wspierają służby medyczne i porządkowe w walce z epidemią. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza do mazowieckich jednostek OSP trafi: 81 300 sztuk maseczek jednorazowych; 8 130 sztuk kombinezonów ochronnych; 216 800 par rękawic jednorazowych; 2 168 kompletów ubrań specjalnych – (ubranie specjalne lekkie oraz hełm lekki z przyłbicą i goglami); 10 840 sztuk worków na odpady (120 litrów) oraz 5 420 litrów płynu do dezynfekcji.

Źródło: Biuro Prasowe UMWM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz