20 mln pasażerów mniej.

fot. Koleje Mazowieckie
Spółka Koleje Mazowieckie podsumowała miniony rok. Trudny rok, rok pandemii, rok z drastycznym spadkiem liczby sprzedanych biletów. Z 62,1 mln podróżnych w 2019 roku wyniki lokalnego przewoźnika spadły do niespełna 42 milionów w 2020 roku.

To pierwszy raz w historii spółki, kiedy odnotowany wynik różni się od tego z poprzedzającego go roku aż o 20 milionów. Jednak w kontekście zmiany trybu pracy i nauki na zdalny, a także ustanowionych limitów w transporcie publicznym, trudno się dziwić, że liczba osób korzystających z przejazdów pociągami przewoźnika osiągnęła tak niski poziom. Mimo troski o bezpieczne przewozy, w tym regularnej dezynfekcji pojazdów oraz zachowania reżimu sanitarnego przez obsługę pociągów, wyniki przewozowe w 2020 r. osiągnęły poziom zaledwie 41,8 mln podróżnych.

– Te dane przewozowe są zbliżone do pierwszego roku funkcjonowania Kolei Mazowieckich. Wypracowane przez nas przez kolejne 15 lat wyniki zostały przekreślone przez pandemię. Mamy nadzieję, że rząd podejmie skuteczną i konsekwentną akcję szczepień, która nie tylko pozwoli naszym podróżnym wrócić do pracy i do szkół w trybie sprzed pandemii, ale też przyczyni się do odbudowania tego, co straciliśmy przez ostatni rok – komentuje Robert Stępień, prezes zarządu KM.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz