20 milionów dla Gminy Brochów na drogę wojewódzką 705.

Na bieżąco i konsekwentnie podejmowane są działania zmierzające do podniesienia standardu dróg zlokalizowanych na terenie gminy Brochów. Bardzo dobrą wiadomością jest fakt, iż właśnie dobiegają końca prace związane z projektowaniem drogi wojewódzkiej 705 na odcinku Plecewice-Konary-Malanowo.

„Poprawa bezpieczeństwa i komfortu użytkowania dróg na terenie naszej gminy jest jednym z głównych priorytetów. Droga biegnąca min. przez Plecewice, Konary i Malanowo, to od lat temat rozważań i planów na jej modernizację. Każdego roku odnotowywaliśmy przypadki niebezpiecznych zdarzeń i kolizji spowodowanych niskimi standardami technicznymi drogi oraz brakiem jakiegokolwiek odwodnienia. Przedsięwzięcie na które wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością będzie odpowiedzią na potrzeby naszych mieszkańców. Właściwe odwodnienie, nowoczesne oświetlenie, odpowiednie parametry techniczne – to niezbędne elementy infrastruktury drogowej, na które przy tej inwestycji chcemy zwrócić szczególną uwagę. Najważniejszym punktem modernizacji będzie budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 705 z drogą powiatową. To rozwiązanie znacząco poprawi bezpieczeństwo użytkowników” -mówi Piotr Szymański, Wójt Gminy Brochów.

Zgodnie z zaakceptowanym projektem inwestycja oceniana jest na koszt ok. 20 mln złotych z czego 5 mln złotych to budowa ronda.

Projekt obejmuje budowę jezdni o szerokości 7 metrów, ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 2,5 metra oraz 1,5 metrowego chodnika. Plan i harmonogram realizacji pozostaje po stronie Urzędu Marszałkowskiego. Na chwilę obecną wiemy, że inwestycja podzielona będzie na dwa etapy: pierwszy w roku 2022, drugi zaś w roku 2023.

„Serdecznie dziękujemy za wsparcie ze strony Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosława Adama Orlińskiego. Wspólne działania, rozmowy i współpraca gwarantują nam powodzenie tak ogromnej inwestycji. Wszystkich mieszkańców gminy i użytkowników drogi 705 proszę o cierpliwość. Jestem pewny, iż po zakończeniu prac rewitalizacyjnych wszyscy.

UG Brochów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz