Sportowiec, trener i działacz 2020 roku

Z wiadomych względów coroczna Gala Sportu organizowana wspólnie przez miasto i Express Sochaczewski, tym razem się nie odbyła. Express zawiesił na rok plebiscyt, w którym czytelnicy wybierali Sportowca Roku. Działająca przy burmistrzu Rada Sportu przyznała jednak tradycyjne nagrody dla sochaczewskiego sportowca, trenera i działacza roku. Otrzymali je rugbiści Michał Gadomski i Tomasz Malesa, oraz założyciel i prezes SKTS – Bronisław Gawrylczyk.

Symboliczna uroczystość wręczenia tytułów odbyła się w środę 3 marca w kramnicach miejskich. W imieniu burmistrza Piotra Osieckiego nagrody przekazała naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM – Agata Kalińska.

– Tytuły dla najlepszego sportowca, trenera i działacza przyznawane są co roku na wniosek Sochaczewskiej Rady Sportu, czyli całego środowiska sportowego w naszym mieście. Gratuluję państwu, że zostaliście zauważeni i docenieni – mówiła Agata Kalińska.

Sochaczewskim Sportowcem Roku 2020 został zawodnik RC Orkan Sochaczew Michał Gadomski. To podstawowy zawodnik drużyn piętnasto i siedmioosobowej sochaczewskiego klubu. W ubiegłorocznych meczach ekstraligi grał nominalnie na pozycji nr 2 (młynarz) – wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach. Jego największe osiągnięcie minionego roku to natomiast tytuł wicemistrza Polski w rugby7, wywalczony razem z ekipą Orkana.

– Jestem mega zaskoczony tym, że to właśnie ja zdobyłem tę nagrodę. Dziękuję wszystkim osobom w klubie – zarządowi, trenerom, chłopakom z drużyny. Tak naprawdę to dzięki nim mogłem otrzymać ten tytuł, bez nich nie byłoby mnie tutaj. Bardzo konsekwentnie przepracowałem ostatni rok. Sprawdza się powiedzenie, że ciężka praca popłaca. Przede mną nowe wyzwania. Przyznam, że wolę klasyczne rugby 15-osobowe. Aktualnie przygotowuję się do rundy wiosennej, gdzie zagram w ekstralidze na nowej pozycji, lewego filara – mówił Michał Gadomski.

Nagrodę dla Sochaczewskiego Trenera Roku 2020 odebrał Tomasz Malesa. To szkoleniowiec Rugby Club Orkan Sochaczew, który z drużyną kadetów U-16 w minionym roku zdobył dwa mistrzostwa Polski – w odmianach rugby piętnasto i siedmioosobowym. Poza rodzimym klubem współpracuje ze sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski rugby U-16.

– Dziękuję stowarzyszeniu Rugby Club Orkan Sochaczew za docenienie mojej pracy i nominację do tego tytułu, a także radzie sportu. Cieszę się, że dostrzegli sukces prowadzonej przeze mnie drużyny. W imieniu klubu dziękuję także burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu i Miastu Sochaczew, za wsparcie jakie otrzymujemy. Bez tego byłoby na pewno trudniej osiągać tak dobre wyniki. Dziękuję wielu osobom, często anonimowym, które pomagają w prowadzeniu drużyn, m.in. rodzicom angażującym się w życie naszego klubu. Praca i rola trenera to dużo czasu spędzonego poza domem, treningi i zgrupowania, dlatego chciałbym dedykować tę nagrodę swojej najbliższej rodzinie, żonie i córeczce – powiedział Tomasz Malesa.

Nagrodę dla działacza roku odebrał Bronisław Gawrylczyk – sponsor, menadżer, założyciel Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego. Dzięki jego wysiłkom organizacyjnym oraz pozyskaniu dla klubu klasowych zawodniczek, SKTS zdobył w 2020 roku srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski w rozgrywkach Ekstraklasy Kobiet.

– Cieszę się, że mogę znaleźć się w takim profesjonalnym gronie. Oba nasze kluby występują w końcu w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce w swoich dyscyplinach. Życzę kolegom rugbistom zdobycia upragnionego przez nich medalu. Mam też nadzieję, że mój klub powtórzy sukces sprzed roku jakim było wywalczenie wicemistrzostwa Polski. Dziękuję kapitule, która doceniła i zauważyła mój wysiłek oraz sukcesy osiągane przez Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego. W minionych latach dwie zawodniczki z mojego klubu – Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska – wzięły udział w igrzyskach olimpijskich. Jestem dumny, że w sierpniu do Tokio pojedzie kolejna tenisistka grająca w barwach SKTS – Irina Ciobanu, która będzie reprezentować Rumunię – komentował Bronisław Gawrylczyk.

A nam pozostaje pogratulować zwycięzcom i życzyć kolejnych sukcesów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz