WSTYDU NIE BYŁO

RUGBY Pierwszym rywalem Orkana po zimowej przerwie było niepokonane w Ekstralidze Ogniwo Sopot. Rywale oczekiwali u siebie na przyjazd naszej drużyny. Od pierwszych minut widać było, że gospodarze chcą narzucić swój styl gry. Sochaczewianie jednak kapitalnie bronili.

Wynik 5:0 utrzymywał się do ostatniej akcji w pierwszej połowie. Wtedy Orkan zaatakował i był bardzo blisko pola punktowego. Niestety strata piłki. Kontra Ogniwa. Rozpaczliwa obrona i drugie przyłożenie dla sopocian.

Początek drugiej połowy, to kolejne punkty dla gospodarzy. Orkan powoli przejmuje inicjatywę i Radosław Rakowski zdobywa honorowe przyłożenie. Co prawda sochaczewianie przegrali, jednak tradycyjnie pokazali, że są drużyną, która ambitnie walczy do ostatniego gwizdka.

W szeregach Orkana pojawiło się trzech debiutantów. Edwin Jansen i Andre Meyer, to rugbiści pochodzący z Republiki Południowej Afryki. Pierwszy z nich to typowy gracz trzeciej linii młyna. Drugi, to wielokrotny reprezentant Uniwersytetu w Johanesburgu, grający w drugiej lub trzeciej linii młyna. Trzecim nabytkiem jest reprezentant Namibii – Pieter Willem Steenkamp. Bardzo dobrze czuje się w roli łącznika ataku lub na pozycji centra.

Ogniwo Sopot – RC Orkan Sochaczew 26:5 (12:0)

punkty: Radosław Rakowski (5)

skład: Michał Gadomski (Michał Polakowski), Jakub Budnik (Antoni Gołębiowski), Kamil Zieliński, Mateusz Pawłowski, Kamil Dudkowski (Bartosz Staniaszek), Edwin Jansen, Adam Szwarc, Nahuel Davolo (André Meyer), Adrian Pętlak, Pieter, Steenkamp, Wojciech Krześniak (Radosław Rakowski), Artur Fursenko (Kacper Wróbel), Michał Szwarc, Bartłomiej Sadowski (Kamil Miękus), Marcin Krześniak