Grali tylko młodzi piłkarze

fot.pixabay

PIŁKA NOŻNA Niestety koronawirus nadal szaleje, a wraz z nim między innymi nasze władze, które w sposób dosyć kontrowersyjny zawieszają sportową rywalizację. Między innymi dzięki niezrozumiałym decyzjom zawieszono rozgrywki piłkarskie w niższych klasach rozgrywkowych. Pozwolono natomiast dzieciom i młodzieży.

Dobrze piłkarską wiosnę rozpoczęli juniorzy starsi Orkana, którzy pewnie wygrali z ULKS Ciółkowo w I Lidze Płockiej.

Orkan Sochaczew – ULKS Ciółkowo 3:0 (1:0)

gole: Mateusz Kaczorowski (2), Jakub Kowalczyk

skład: Wojciech Niemyjski, Jakub Gruczek, Jakub Dąbrowski (Jakub Rzepka), Filip Kowalik, Bartłomiej Rybak (Adrian Dul), Jakub Jeznach, Jakub Kowalczyk, Jakub Racki, Piotr Tomaszewski (Mikołaj Kuźmiński), Mateusz Kaczorowski, Kacper Przydworski (Benedykt Cieśla): w składzie jeszcze byli: Patryk Kacprzak, Patryk Pruski, Wiktor Piętak

Ze zmiennym szczęściem grali piłkarze Unii Boryszew. W Lidze Wojewódzkiej rocznika 2005 biało-niebiescy pokonali 4:0 Józefovię Józefów. Golami podzielili się (strzelili po dwa) Michał Nowakowski oraz Kamil Kamiński. Boryszewiacy zagrali w składzie: Narkintowicz (Głowacki), Rzepczyński(Sokołowski), Kołecki, Miłkowski, Tomczak, Pętlak (Wosiński), Panek, Tyl (Surmański), Kamiński (Wróblewski), Szewczyk (Odolczyk), Nowakowski (Kornacki).

Niestety ich młodsi koledzy z rocznika 2006 dostali baty od Jedności Żabieniec (1:7). Honorowego gola dla Unitów strzelił Mikołaj Szatas. Nasza drużyna zagrała w zestawieniu: Kalota, Szypszak, Jeleń, Tymorek, Kochański, Dąbrowski, Białobrzeski, Bieńczyk, Głowacki, Krzemiński, Szatas, Cieśla, Jesiołowski, Modelewski.

Dobrze sezon rozpoczęli trampkarze Promyka Nowa Sucha (II Liga Warszawska). Ich zwycięstwo 1:0 (0:0) z Olimpią Warszawa ma swoją wartość. Co prawda rywale przeważali przez całe spotkanie ale … futbol, to nie łyżwiarstwo figurowe i ocen za styl się nie przyznaje. Liczy się ilość piłek umieszczonych w sieci. Tę jedyną dającą zwycięstwo Promienistym umieścił tam Wiktor Sot. Zwycięzcy zagrali w składzie: Hubert Chłystek, Mateusz Kluczyk, Sergiusz Winnicki, Dawid Markus, Adam Podkański, Oliwier Tataj, Wiktor Sot, Miłosz Kluczyk, Dawid Błaszczyk, Bartosz Bernaszuk, Adrian Sałaciński. Grali także Bartosz Figat, Igor Kowalski oraz Jakub Cierlicki.

Tak wiele szczęścia nie mieli juniorzy młodsi (II Liga Warszawska). Promyk przegrał na wyjeździe z Partyzantem Leszno 0:1 (0:0). Porażka mogła być wyższa ale Hubert Chłystek obronił rzut karny. Promieniste barwy reprezentowali: Hubert Chłystek, Jakub Mazgaj, Gracjan Woś, Jakub Mońka, Jan Kowalik, Patryk Staniak (Mikołaj Smolarek), Maciej Księżak, Bartosz Sokołowski (Bartłomiej Pytkowski), Filip Małczak (Grzegorz Sekuła), Kacper Zdanowski i Dawid Pikura.

Na murawę wybiegli również piłkarze Bzury Chodaków (rocznik 2009). Niestety nasi młodzi piłkarze przegrali 0:1 z Błękitnymi Gąbin. Trzeba jednak wspomnieć, że biało-zieloni strzelili rywalom dwa gole … niestety padły one z pozycji spalonych. Bzura zagrała w składzie: Kacper Mitrowski, Oskar Kmiecik, Maciej Majkowski, Adam Pawłowski, Adam Krawczak, Adam Ciurzyński, Mateusz Matusiak, Adam Szatkowski, Mateusz Szatkowski, Marcel Cybulski, Filip Szufliński, Bruno Nowicki, Franek Pietrzyk, Adrian Drzewiecki.

Dobrze rozrywki ligowe rozpoczęli również trampkarze (rocznik 2007) KS Teresin. Nasza drużyna na wyjeździe wygrała z Piastem Piastów (0:0). Gola na wagę zwycięstwa strzelił Milczarek.

Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz