Strona główna Edukacja Szkoła w chmurze

Szkoła w chmurze

86
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

WYSZOGRÓD Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie od kilku lat przechodzi pełną informatyzację. Wysiłki placówki zostały docenione przez firmę Microsoft i nagrodzone.

– W imieniu Microsoft chcemy serdecznie pogratulować dyrekcji, kadrze pedagogicznej oraz uczniom szkoły dołączenia do polskiego programu „Szkoła w Chmurze Microsoft”. Wierzymy, że największy wpływ na rozwój edukacji i uczniów ma nowoczesna szkoła, którą tworzą zaangażowani oraz innowacyjni nauczyciele, pedagodzy i dyrekcja szkoły. Szkoły w Chmurze Microsoft tworzą społeczność szkół, które są zaangażowane w transformację cyfrową edukacji. Te szkoły wyróżniają się wykorzystaniem usług chmurowych – gratulowała szkole Cecylia Szymańska, dyrektor ds. edukacji Microsoft Polska.

Wdrożenie darmowego pakietu Office 365 A1, otrzymanego od Microsoft pozwala szkole na korzystanie z pełnego wachlarza możliwości oprogramowania Office w wersji on-line oraz daje wiele korzyści. Do nich można zaliczyć m.in. profesjonalną pocztę dla każdego ucznia i nauczyciela, zintegrowaną współpracę między uczniami i nauczycielami, wolną przestrzeń w chmurze, a także łatwą komunikację.

Cieszymy się, że otrzymaliśmy tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft”. To projekt stworzony dla szkół, które nie boją się nowych technologii, chcących zapewnić swoim uczniom możliwości nauki oraz środowisko IT na miarę XXI wieku – dodaje Bogumiła Jasińska, dyrektor SP w Wyszogrodzie.

W ramach współpracy Microsoft Polska zaprasza do bezpośredniego kontaktu ze swoim zespołem ds. edukacji.

Zgodnie z nazwą, wprowadzamy szkołę do chmury, wdrażając rozwiązania Office 365 dla edukacji, czy też przenosząc szkolne serwery do chmury Microsoft Aurze – informuje szkoła w Wyszogrodzie.

BN