Strona główna Sochaczew Radni przekształcili Pola

Radni przekształcili Pola

84
0
PODZIEL SIĘ

Radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej dokonali zmiany w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Sochaczewa. Zmiana dotyczyła dwóch działek na terenie Pól Czerwonkowskich o powierzchni 3,5 hektara, na których planowana jest budowa osiedla mieszkaniowego.

Zostanie ono wybudowane przez firmę VFM Real Estate, która zapowiada, że z budową pierwszego bloku ruszy w drugim kwartale tego roku. W sumie na na Polach ma powstać dziesięć budynków mieszkalnych o wysokości od ośmiu kondygnacji od strony ulicy Olimpijskiej do czterech pięter w sąsiedztwie tzw. Osiedla Milionerów. W pierwszym etapie – w bloku projektowanym naprzeciw hali sportowej MOSiR –   powstanie 128 mieszkań o powierzchni od 32 do 126 mkw. z częścią usługowo-handlową na parterze. Ma tam powstać pierwsza w Sochaczewie publiczna stacja do ładowania samochodów elektrycznych, a prawie cały dach budynku pokryją panele fotowoltaiczne zasilające oświetlenie terenów zielonych.

Aby firma mogła bez obaw ruszyć z inwestycją, konieczna była zmiana studium. Decyzją rady obecnie na wspomnianych działkach podstawowym kierunkiem zagospodarowania jest teraz wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa, jak wyjaśniała Anna Bereś z firmy Budplan opracowującej zmianę studium, w katalogu usług wspierających ten podstawowy kierunek mieszczą się m.in. biura, usługi oświaty, handel, usługi zdrowia i kultury – z wyłączeniem stacji paliw.

Dodajmy, że zmiany dokonane w studium określają   maksymalną wysokość zabudowy. Od ulicy Olimpijskiej to 26 metrów, a od osiedla domków jednorodzinnych – 16 metrów.

Inwestor będzie mógł zabudować nie więcej niż 50 procent działki, a powierzchnia trawników   ma obejmować minimum 25 procent terenu. Studium wskazuje też, że na jeden projektowany lokal mieszkalny ma przypadać nie mniej niż 1,2 miejsca do parkowania.

opr. Jerzy Szostak