Pograli w Drobinie

fot.pixabay
Reklamy

PIŁKA NOŻNA W Drobinie odbył się halowy turniej piłki nożnej dla rocznika 2007 – Pegaz Cup. Do rywalizacji stanęło osiem drużyn, w tym trzy reprezentujące nasz powiat.

W grupie A Unia I Boryszew przegrała po 0:2 z KS Skaryszew oraz Pegazem Drobin. Na otarcie łez młodzi piłkarze ograli Mazura Gostynin 3:2. Pomimo tego zajęli dopiero czwarte miejsce w grupie eliminacyjnej i mogli zagrać o miejsce siódme. Niestety i ten mecz przegrali. Z wyniku 2:1 cieszyli się adepci futbolu z Błękitnych Raciąż.

Eliminacje w grupie B zdominowały nasze drużyny. Unia II Boryszew wygrała 1:0 z Amatorem Maszewo i 3:0 z Błękitnymi Raciąż. Piast Feliksów natomiast wygrał 3:1 z Amatorem i 2:0 z Błękitnymi. Po tych zwycięstwach awans do półfinałów nasze ekipy miały zapewniony. W ostatnim meczu eliminacyjnym „derbowy” bój wygrali Unici 2:1.

Dobra postawa w eliminacjach niestety nie przełożyła się na wyniki półfinałów. Unia przegrała 0:1 z KS Strzegowo, a Piast 0:3 z Pegazem Drobin. W małym finale pomiędzy naszymi drużynami padł bezbramkowy remis. O brązie zadecydowała seria rzutów karnych. Skuteczniejszy był Piast (3-2). W finale turnieju KS Strzegowo wygrało 1:0 z gospodarzami zawodów.

Jeszcze jedna dobra informacja – najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany zawodnik Piasta Feliksów – Jakub Woźnicki.

 Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz