„Malina” wrócił za karty. Gang z Sochaczewa rozbity

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Okręgowego w Zamościu akt oskarżenia przeciwko 21 osobom wchodzącym w skład dwóch zorganizowanych grup przestępczych w tym jednej o charakterze zbrojnym, dokonujących handlu narkotykami. Grupy działały na terenie Zamościa i Sochaczewa.

21 członków gangów: „Maliny” z Sochaczewa i „Kury” z Zamościa zostało oskarżonych przez Prokuraturę Krajowej o handel narkotykami na dużą skalę. Oskarżenie odpowiedzą także ze uprawę konopi indyjskich oraz produkcję amfetaminy.

Z ustaleń śledczych wynika, że to Wojciech K. ps. Kura vel „Hetman” miał zorganizować handel narkotykami w Zamościu i okolicy. Jego współpracownicy zajmowali się transportem i hurtowym handlem marihuaną, amfetaminą i mefedronu.

W czasie śledztwa okazało się, że jednym z ważniejszych dostawców „Kury” jest osławiony boss z Sochaczewa – Tomasz M. ps. „Malina” vel „Maliniak”. W 2003 r. został on zatrzymany za kierowanie gangiem napadającym na TIR-y.
Podczas ataków przestępcy podszywali się pod policjantów i zatrzymywali ciężarówki pod pretekstem kontroli drogowej. Kierowcę obezwładniali tak, aby nie mógł się uwolnić przez kilka godzin, a skradziony samochód (po przeładowaniu towaru) porzucali z dala od miejsca napadu.

„Malina” i jego koledzy zostali oskarżeni o dokonanie kilkudziesięciu takich rozbojów, w czasie których zrabowali towary warte co najmniej 3 mln zł.

„Malina” wespół z Pawłem B. ps. Gruby i braćmi Z: Patrykiem ps. „Kazik” oraz Mateuszem ps. „Długi” zajmowali się zdaniem prokuratury m.in.  produkcja i obrotem amfetaminy  oraz obrotem innymi narkotykami.

Kurierzy wysłani przez „Kurę” do grupy z Sochaczewa dla bezpieczeństwa korzystali z wynajętych samochodów, do których ładowali po kilka kilogramów towaru.

Prokurator zarzucił im udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym kwalifikowany z art. 258 par. 2 kk oraz popełnienie przestępstw narkotykowych. Kolejne zarzuty dotyczą nabywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy kwalifikowane z art. 65 par. 1 kks. Grozi im do 15 lat więzienia.

źródło:Prokuratura Krajowa, tvpinfo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz