Strona główna Powiat Wymiana pocztówkowa

Wymiana pocztówkowa

85
0
PODZIEL SIĘ

Pod takim hasłem w Erminowie realizowano projekt, który stał się niecodzienną, aczkolwiek bardzo pożyteczną i przyjemną lekcją geografii. Wolontariat Zespołu Szkół Specjalnych przyłączył się do akcji tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że celem przedsięwzięcia jest zarówno nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oświatowych, ale też m.in. poznawanie innych miejscowości, tradycji ich mieszkańców, ale też promocja własnego  regionu i szkoły oraz wzbogacenie słownika dziecka. Ponadto uczniowie zapoznali z zawodami pracowników poczty oraz zadaniami urzędu pocztowego.

Uczniowie naszej szkoły z pomocą wychowawców wymienili się pocztówkami z uczniami innych szkół biorących udział w projekcie. Na pocztówkach związanych z okolicą i miejscem naszej szkoły można było przesłać pozdrowienia lub krótkie wiadomości – wyjaśniają organizatorzy.

Dlaczego „Wymiana pocztówkowa” stała się nietuzinkową formą nauki geografii? – Uczniowie podziwiając widoki z różnych części kraju mają możliwość poznania różnych regionów Polski. Jest to również świetna sposobność by przybliżyć uczniom zasady działania poczty oraz nauki wypisywania pocztówek. Wysłaliśmy ok. 20 pocztówek w różne zakątki Polski. Kilka widokówek już dostaliśmy  np. z Wielunia, Gdańska, Niegowa, Strzelna. Wypatrujemy listonosza i z niecierpliwością czekamy na kolejne – odpowiadają opiekunowie szkolnego wolontariatu w ZSS Erminów.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie