Strona główna Sport WALCZĄ O UTRZYMANIE I PRESTIŻ

WALCZĄ O UTRZYMANIE I PRESTIŻ

161
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

TENIS STOŁOWY   Pandemiczny sezon jest bardzo trudny dla tenisistów stołowych z Budek Piaseckich. W drugiej i czwartej lidze drużyny Tęczy walczą o utrzymanie, a w piątej o jak najwyższe miejsce i prestiż.

W II Lidze Mazowieckiej idzie Tęczowym, jak po grudzie. Wzmocnienia (Kłosiński i Rzeszotarski) okazały się nietrafione i jak do tej pory nie przyniosły drużynie ani jednego punktu. Może najwyższy czas postawić na młodzież i do drużyny dołączyć choćby Michała Kowalczyka, który bardzo dobrze spisuje się w czwartej lidze. Do drugiej drużyny dołączyć wyżej wspomnianych. Ich doświadczenie z pewnością przyniosłyby punkty Tęczy II i zapewniłyby jej utrzymanie. Martwi też niższa forma braci Selerskich, którzy toczą wyrównane i zacięte boje, ale je minimalnie przegrywają. Mieć trzeba nadzieję, że sytuacja się poprawi i w następnym sezonie Tęcza ponownie będzie grała na drugim froncie.

Do zakończenia pierwszej rundy pozostały jeszcze dwa mecze ze Spójnią Warszawa oraz Startem Nadarzyn, z sochaczewianinem Mikołajem Kamińskim w składzie. O zdobycie punktów będzie bardzo ciężko, ale dopóki piłeczka w grze, wszystko się zdarzyć może.

Indywidualne wyniki zawodników Tęczy

Mateusz Selerski 10-10

Damian Selerski 9-11

Dariusz Skowroński 5-13

Kamil Łażewski 1-1

Sebastian Rzeszotarski 0-3

Adam Kłosiński 0-17

Aktualna tabela II Ligi Mazowieckiej

1.Bogoria II Grodzisk Mazowiecki 16

2.KTS NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki 16

3.MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn 14

4.UKS Return Piaseczno 12

5.Zielona Architektura GUKS Orzeł Siedlin 12

6.Pongori IKRTS Józefów 11

7.KS AZS UWM English Perfect Olsztyn 8

8.KS Spójnia Warszawa 7

9.UKS Victoria Płock 6

10.OSIR KSTS Warmia Lidzbark Warmiński 5

11.MUKS Beinteractive Gąbin 5

12.Tęcza Budki Piaseckie 4

13.UKS Lupus Kabaty Warszawa 0

W IV Lidze Mazowieckiej (grupa A) rywalizuje druga drużyna Tęczy. Jak na razie nasi tenisiści stołowi zajmują w tabeli dziesiąte miejsce, ale mają jeszcze do rozegrania cztery mecze zaległe. Ursus, Wąsewo oraz Politechnika są z pewnością do pokonania. Co prawda Alfa II Gostynin zajmuje 6 miejsce, ale… Tęczowi w tym sezonie wygrali z wiceliderami z Sochocina, co świadczy o sporym potencjale tej drużyny. Gdyby choćby na ten mecz wzmocnić ekipę drugoligowcami, miejsce w środku tabeli byłoby jak najbardziej realne.

Motorem napędowym drużyny jest Michał Kowalczyk (14-5), któremu kroku dotrzymać się stara młodszy kolega Nikodem Zofczak (7-10). Pozostali dwaj podstawowi zawodnicy Grzegorz Piórkowski (3-8, 9-24) oraz Błażej Skrzypkowski (3-12) prezentują o wiele niższy poziom. Zespół uzupełnili Sebastian Rzeszotarski (2-0) oraz Radosław Jurzyk (0-4).

Tabela IV Ligi Mazowieckiej, grupa A

1.UKS Sanniki 17

2.GKS Wkra Sochocin 12

3.SRS Transluk II Łomna 12

4.ŁKTS Profilter Łochów 11

5.KS Spójnia III Warszawa 9

6.UKS Alfa II Gostynin 9

7.ULKS Macovia Maków Mazowiecki 9

8.SLKS Olimpijczyk Jeżewo 8

9.MUKS Beinteractive II Gąbin 8

10.Tęcza II Budki Piaseckie 5

11.KS Wąsewo 4

12.UKS 14 Ursus 2

13.KU AZS Politechnika II Warszawa 2

Trzecia drużyna Tęczy, to mieszanka doświadczenia z młodością, gdyż przy stołach stają „weteran” Stanisław Głowacki (68 lat) i „młokosi” Szymon Wołowczyk (14 lat) oraz Paweł Heleniak (15 lat). Drużyna ta spisuje się na miarę swoich możliwości i aktualnie zajmuje 7 miejsce w tabeli. Sporym wzmocnieniem był powrót Jakuba Kaźmierskiego, który stał się liderem ekipy (11-1) i w dużej mierze od jego postawy zależy wynik drużyny. Nieco poniżej swoich możliwości gra trener ekipy Radosław Jurzyk (13-6). Zdarzyło się jemu kilka wpadek z zawodnikami znacznie niżej klasyfikowanymi. Spore postępy zrobił Szymon Wołowczyk (5-13), który na swoim koncie ma zwycięstwa z bardziej doświadczonymi rywalami. W tym sezonie barwy Tęczowych reprezentowli jeszcze Stanisław Głowacki (2-2), Paweł Heleniak (1-21), Jakub Kobos (0-7) oraz Krzysztof Mijakowski (0-8). Drużynie jako jednej z nielicznych udało się rozegrać wszystkie zaplanowane mecze ligowe.

Aktualna tabela V Ligi Mazowieckie, grupa A

1.IKS Kuźnia Stare Babice 16

2.GKS Fala Nowy Duninów 14

3.MUKS Start Spalona Mleczarnia II Nadarzyn 13

4.KS Zjednoczeni Bulkowo 11

5.VIS Wiskitki 9

6.UKS II Sanniki 8

7.Tęcza III Budki Piaseckie 4

8.SRS Transluk IV Łomna 4

9.UKS Grot Mała Wieś 3

10.MUKS Beinteractice III Gąbin 0

Tomasz Ertman