Strona główna Nowa Sucha Uwaga na oszustów

Uwaga na oszustów

428
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

 

NOWA SUCHA Na terenie gminy Nowa Sucha pojawili się ostatnio kombinatorzy, którzy próbują oszukać mieszkańców. O tych zakusach cwaniaków informuje mieszkańców Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha.

– Niektóre firmy, które pojawiły się na naszym terenie, próbują uwiarygodnić swoje działania, powołując się na kontakty z urzędem gminy. Ostrzegam, jest to niezgodne z prawdą. Te osoby, zachęcające do montażu instalacji Odnawialnych Źródeł Energii, w szczególności elektrowni fotowoltaicznych, nie działają w ramach żadnego programu i za wiedzą naszego urzędu – stwierdza wójt.

Tak więc firmy te próbują wymóc podpisanie dokumentów, wprowadzając klientów w błąd, gdyż po parafowaniu umów zainteresowany mieszkaniec nie będzie mógł się wycofać z pełnej płatności za fotowoltaikę. A jeśli zrezygnuje z usługi, to poniesie koszty manipulacyjne. Tak czy inaczej, nieuczciwe firmy na nim zarobią.

– O wszelkich naborach i nowych programach, jeśli takie się pojawią, będziemy szeroko i oficjalnie informować na stronach urzędu gminy – dodaje Maciej Mońka.

BN