Strona główna Sport TRZY RÓŻNE CELE W LIDZE NASZYCH DRUŻYN

TRZY RÓŻNE CELE W LIDZE NASZYCH DRUŻYN

79
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay
PIŁKA NOŻNA Ligi Okręgowe

W lidze, a raczej ligach okręgowych rywalizują trzy nasze powiatowe drużyny. W Płockiej – Orkan Sochaczew i Unia Iłów, a w Warszawskiej – KS Teresin. Każda z ekip ma postawiony inny cel.

Zapewne piłkarze z Teresina marzą o awansie. Zmiana trenera, liczne transfery oraz stabilna sytuacja organizacyjna, dają podstawy do stawiania przed zespołem ambitnych zadań. Zupełnie o czym innym marzy się w Sochaczewie. Orkan prawdopodobnie do końca będzie walczył o utrzymanie i taki cel został postawiony beniaminkowi. Iłowska Unia zaś, po fatalnym poprzednim sezonie (pozostanie w lidze mogą zawdzięczać koronawirusowi), chce udowodnić, że jest drużyną, której bać się mają wszyscy rywale w płockiej okręgówce. O awansie raczej się nie myśli, ale o miejscu w górnej części tabeli, prawdopodobnie tak.

Orkan fatalnie rozpoczął rozgrywki. 0:6 na inaugurację boiska przy ulicy Warszawskiej, to był prawdziwy dramat. W kolejnym meczu 1:2 z Unią Iłów i rozpoczęły się przed drużyną schody. Dopiero w piątej kolejce sochaczewianie zdobyli pierwsze ligowe punkty. Wyjazdowe zwycięstwo z Unią Czermno na chwilę poprawiło humory. Niestety trzy kolejne mecze zostały przegrane. Wyjazdowy bezbramkowy remis z Orłem Goleszyn dał naszym piłkarzom czwarty ligowy punkt. W kolejnym meczu nasz stadion został odczarowany. 7:0 z Pogonią Słupia nie było niespodzianką, a raczej oczekiwanym wynikiem. Sochaczewianie kolejne dwa mecze przegrali i niespodziewanym zwycięstwem zakończyli piłkarską jesień.

W kadrze Orkana znajduje się 25 piłkarzy. Potrzebne są jednak wzmocnienia, zwłaszcza w obronie. Przydałby się także rozgrywający, który dogrywałby piłkę do dwóch naszych strzelców doborowych – Cezarego Czarneckiego (8 goli) oraz Sebastiana Wójcika (5 goli). Orkanowcy należą do grona grzecznych zespołów i w pierwszej rundzie zobaczyli zaledwie 24 żółte kartki.

Analizując skład Orkana pod kątem rozegranych meczów, podstawę drużyny stanowili: Michał Nowakowski (10 rozegranych meczów) – Robert Kołodziejczak (12), Łukasz Kobierecki (11), Michał Foks (11), Piotr Orliński (13), Kacper Jasiński (12), Adrian Rzeźniczek (12), Kamil Śmigiel (12), Radosław Strzelczyk (9), Cezary Czarnecki (13), Sebastian Wójcik (13). Jak na warunki ligi okręgowej ławka rezerwowych wygląda całkiem przyzwoicie. Zasiadają na niej: Przemysław Bardziński (6), Adam Jastrzębski (8), Patryk Rygacki (6), Patryk Malinowski (7), Kamil Jeznach (8) oraz Grzegorz Affek (7). W kadrze Orkana byli jeszcze oprócz wymienionych: Mateusz Kowalski, Mateusz Kaczorowski, Konrad Kowalski, Jakub Skumiał, Antoni Gomza, Robert Wasilewski, Piotr Tomaszewski oraz Konrad Kuśmider.

Unici spisują się w tym sezonie znacznie lepiej niż przed rokiem. 22 punkty na koncie, to spora zaliczka przed rundą rewanżową. Pomimo gry w kratkę, Unia wygrała dwa prestiżowe mecze z Orkanem (2:1) oraz Mazurem Gostynin (1:5). Niestety zdarzały się przykre i zupełnie niepotrzebne porażki jak 3:4 z imienniczką – Unią Czermno.

Sporym atutem drużyny jest solidny i stabilny skład. Większość piłkarzy gra ze sobą co najmniej kilka sezonów. Udane też były tegoroczne transfery. Michał Karasiński oraz Arkadiusz Błaszczyk należą do wyróżniających się futbolistów płockiej okręgówki.

Autorami większości jest duet Arkadiusz Błaszczyk (13 goli) – Tomasz Grzywacz (12). Do tej dwójki ma szansę dołączyć młody Jakub Lis (7 goli). Niestety iłowianie łapią bardzo dużo kartek. Nazbierali ich 42 (w tym 3 czerwone).

Podstawowy skład stanowią: Hubert Duda (7)/Dawid Kuśmider (5) – Damian Wojciechowski (10), Kuba Świątek (12), Przemysław Kamiński (10), Tomasz Trafalski (12), Michał Karasiński (11), Oskar Kobierecki (10), Jakub Lis (10), Arkadiusz Błaszczyk (11), Tomasz Grzywacz (11). Ława drużyny też jest imponująca: Rafał Karpiński (8), Piotr Felczak (9), Kamil Wojciechowski (9), Kamil Kwiatkowski (7), Łukasz Józwik (6), Krystian Rafalski (6) oraz Mariusz Kunikowski (5). Sporadycznie na boisku się pojawiali: Szymon Kamiński, Adrian Strycharski, Łukasz Świątek, Marcin Rząp, Damian Świątek, Karol Siejka oraz Alan Karasek. W sumie zagrało jesienią 25 piłkarzy na 31 zgłoszonych.

Wyniki naszych drużyn w Płockiej Lidze Okręgowej

Orkan Sochaczew – Unia Iłów 1:2

Orkan Sochaczew – Amator Maszewo 0:6

Unia Iłów – Stoczniowiec Płock 2:5

Stegny Wyszogród – Orkan Sochaczew 4:2

Amator Maszewo – Unia Iłów 2:5

Orkan Sochaczew – Zryw Bielsk 0:5

Unia Iłów – Orzeł Goleszyn 3:3

Unia Czermno – Orkan Sochaczew 1:3

Stegny Wyszogród – Unia Iłów 1:4

Orkan Sochaczew – Delta Słupno 1:2

Unia Iłów – Pogoń Słupia 7:5

Skra Drobin – Orkan Sochaczew 2:0

Zryw Bielsk – Unia Iłów 6:3

Orkan Sochaczew – Stoczniowiec Płock 0:2

Unia Iłów – Mazur Gostynin 5:1

Orzeł Goleszyn – Orkan Sochaczew 0:0

Unia Czermno – Unia Iłów 4:3

Orkan Sochaczew – Pogoń Słupia 7:0

Unia Iłów – Skrwa Łukomie 5:3

Mazur Gostynin – Orkan Sochaczew 2:0

Delta Słupno – Unia Iłów 2:1

Orkan Sochaczew – Skrwa Łukomie 2:5

Unia Iłów – Błękitni Gąbin 5:3

Błękitni Gąbin – Orkan Sochaczew 2:3

Skra Drobin – Unia Iłów 3:2

Tabela po rundzie jesiennej

1.Stoczniowiec Płock 33

2.Zryw Bielsk 33

3.Delta Słupno 28

4.Mazur Gostynin 23

5.Unia Iłów   22

6.Orzeł Goleszyn 20

7.Błękitni Gąbin 16

8.Skra Drobin 16

9.Skrwa Łukomie 15

10.Amator Maszewo 15

11.Stegny Wyszogród 14

12.Unia Czermno 11

13.Orkan Sochaczew 10

14.Pogoń Słupia 4

Drużyna z Teresina z pewnością ma najmocniejszy skład z grona naszych powiatowych drużyn i z powodzeniem mogłaby grać w czwartej lidze. Jednak czegoś tej ekipie brakuje i z reguły zajmuje miejsca w środkowej części tabeli warszawskiej okręgówki. Trener Warszawski został zamieniony na trenera Kraskę, a drużyna nadal ma problemy z koncentracją.

Teresinianie rozpoczęli sezon od kompromitującej porażki w Brwinowie. Jednak szybko złapali odpowiedni rytm i nie przegrali od czwartej do trzynastej kolejki. W tym czasie wygrali między innymi z Orłem Baniocha (5:0). Niestety końcówka wiosny nie była tak radosna. KS w czterech ostatnich meczach zdobył zaledwie cztery punkty i ostatecznie wylądował na szóstym miejscu. 8 punktów do lidera wydaje się możliwe do odrobienia, ale nie można tracić punktów z takimi drużynami jak Naprzód Brwinów czy Przyszłość Włochy, a dodatkowo trzeba wygrywać i z tymi wyżej klasyfikowanymi.

Tak jak napisałem, KS Teresin dysponuje bardzo mocnym składem, niestety dobrze to on wygląda na papierze. Co prawda w kadrze jest 30 piłkarzy, jednak 7 z nich ani razu nie wybiegło murawę, a kolejnych pięciu pojawiało się na niej sporadycznie. Jak z tego widać, szkoleniowiec miał do dyspozycji zaledwie 18 zawodników, co jest ilością skromną.

Trzon drużyny stanowili: Konrad Drązikowski (16) – Grzegorz Węsek (17), Michał Bargieł (16), Kacper Bargieł (16), Adrian Binienda (16), Dominik Popławski (16), Kamil Smoliński (15), Sebastian Parśniak (15), Kamil Stencel (14), Patryk Szewczyk (14) oraz Wiktor Stojek (13). Mocną aczkolwiek krótką ławę są Patryk Żakowski (12), Kamil Bartosiewicz (10), Szczepan Felczak (10), Marcin Bauman (9), Mykola Jandiuk (8), Roman Sosnowskyj (8). Pozostali zawodnicy (Sylwester Płacheta, Dawid Brzeski, Konrad Kowalski, Przemysław Izak, Kamil Ciurzyński) na boisku pojawiali się sporadycznie. W związku z taką sytuacją kadrową prawdopodobnie teresinianie rozpoczną łowy na nowych piłkarzy.

Drużyna złapała tylko 15 żółtych kartek, a najskuteczniejszymi futbolistami byli: Kacper Bargieł (8 goli), Sebastian Parśniak (8), Grzegorz Węsek (6), Kamil Smoliński (5) oraz Michał Bargieł (4).

Wyniki KS Teresin

Naprzód Brwinów – KS Teresin 5:3

Ursus II Warszawa – KS Teresin 2:3

KS Teresin – Ryś Laski 0:2

Perła Złotokłos – KS Teresin 1:4

KS Teresin – Milan Milanówek 2:2

Laura Chylice – KS Teresin 2:2

KS Teresin – Grom Warszawa 3:1

GLKS Nadarzyn – KS Teresin 0:2

KS Teresin – Pogoń II Grodzisk Mazowiecki 2:1

Orzeł Baniocha – KS Teresin 0:5

KS Teresin – SEMP Ursynów Warszawa 6:1

Sarmata Warszawa – KS Teresin 2:3

KS Teresin – Piast Piastów 4:1

Korona Góra Kalwaria – KS Teresin 3:0

KS Teresin – Przyszłość Włochy Warszawa 0:0

Passovia Pass – KS Teresin 2:4

KS Teresin – LKS Chlebnia 1:2

Tabela po rundzie jesiennej

1.Orzeł Baniocha 41

2.Laura Chylice 41

3.LKS Chlebnia 37

4.Milan Milanówek 36

5.Korona Góra Kalwaria 36

6.KS Teresin 33

7.Grom Warszawa 32

8.GLKS Nadarzyn 26

9.Pogoń II Grodzisk Mazowiecki 26

10.Ursus II Warszawa 23

11.Piast Piastów 20

12.Ryś Laski 18

13.Perła Złotokłos 17

14.Przyszłość Włochy 15

15.Sarmata Warszawa 15

16.SEMP Ursynów Warszawa 11

17.Passovia Pass 8

18.Naprzód Brwinów 5

Tomasz Ertman