Strona główna Sport Teresin górą

Teresin górą

74
0
PODZIEL SIĘ

Znane są wyniki sportowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Pod uwagę brane były wyniki Mistrzostw Polski (76 dyscyplin) w 4 kategoriach – młodzieżowiec, junior, kadet oraz młodzik.

W tym roku po raz kolejny najlepsze w klasyfikacji województw okazało się Mazowsze. W gronie 373 powiatów – nasz, sochaczewski zajął 53 miejsce. Najwięcej punktów dla nas zdobyli juniorzy oraz kadeci. W kategorii gmin (921) Teresin (316,88) był 85, a Sochaczew (238) 117. Niestety nasze kluby wypadły w większości raczej słabo.

Jedynie Mazowsze Teresin (67 miejsce) oraz RC Orkan Sochaczew (113) nie zawiodły. Ze swoich osiągnięć mogą być zadowolone: Filipides Teresin (37,88) oraz Piast Feliksów (22). Regres przechodzą na naszym terenie judo (Orkan-Judo Sochaczew – 2305 miejsce, Siódemka Sochaczew – 3273 lokata) oraz pływanie i tenis stołowy (żaden z naszych klubów nie został ujęty w klasyfikacji (4227), a były w niej kluby mające nawet 0 punktów, co oznacza, że zawodnicy z nich wystartowali w zawodach mistrzowskich, jednak nie zajęli punktowanych miejsc). Z naszego powiatu był jeszcze jeden klub z punktami – KM Aktywni (3101).

W następnym numerze naszego tygodnika głębsza analiza takiego stanu rzeczy.

Tomasz Ertman