Strona główna Młodzieszyn Szczepienia seniorów rozpoczęte

Szczepienia seniorów rozpoczęte

59
0
PODZIEL SIĘ

25 stycznia 2021 roku w całej Polsce rozpoczęły się szczepienia populacyjne przeciw COVID-19 dla osób powyżej 70 roku życia.

Prawdopodobnie, pierwszym seniorem w powiecie sochaczewskim zaszczepionym przeciw COVID-19, został 94-letni mieszkaniec Gminy Młodzieszyn, zaszczepiony przez doktora Jarosława Załuskiego. Pacjenci Przychodni Medycyny Rodzinnej „Zdrowie”  zaczęli zapisywać się na szczepienie już kilkanaście dni temu. W dniu dzisiejszym zostanie zaszczepionych w sumie 30 seniorów.

Wszystkie poradnie POZ, które zgłosiły do Narodowego Funduszu Zdrowia chęć szczepienia swoich pacjentów otrzymują tygodniowo jedynie 30 szczepionek. Problemem na dzień dzisiejszy jest więcej chętnych do szczepienia niż limit otrzymywanych szczepionek przez Punkty Szczepień lekarzy rodzinnych, co uniemożliwia zaszczepienia do końca marca wszystkich zainteresowanych seniorów. Mamy nadzieję, że niedługo do Polski zostaną dostarczane szczepionki innych firm, co umożliwi tygodniowo większą liczbę szczepień i zlikwidowanie kolejek.
Warto więc już dzisiaj zapisać się na szczepienie, żeby w sytuacji zwiększenia dostaw przez firmy farmaceutyczne być w kolejności zarejestrowanym w systemie e-rejestracja.
Zapisy na szczepienia – pod numerem telefonu 509-012-839 lub mailowo na adres przychodnia.mlodzieszyn@op.pl .

TRANSPORT DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

Osoby mające trudność z dotarciem do punktu szczepień będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez gminę.

W celu zgłoszenia potrzeby transportu z domu do punktu szczepienia Gmina Młodzieszyn udostępnia nr telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młodzieszynie 46 816 63 42.

Więcej informacji udzielamy telefonicznie i osobiście w siedzibie GOPS
ul. Wyszogrodzka 23A, 96-512 Młodzieszyn w godzinach 8.00-15.00.

Więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

 UG Młodzieszyn