ROZPOCZNĄ Z OPÓŹNIENIEM

fot.pixabay

TENIS STOŁOWY Runda rewanżowa Ekstraklasy kobiet miała rozpocząć się w miniony weekend. Niestety z powodu „kwarantanny narodowej” rozgrywki zostały zawieszone do 17 stycznia. Z tego powodu pierwsza kolejka drugiej rundy odbędzie się dopiero 22 stycznia. Tego dnia nasze panie z SKTS-u wyjadą na mecz z Mar-Brukiem Luzino.

Następne trzy kolejki odbędą się w lutym, cztery w marcu i dwie w kwietniu. Podopieczne Bronka Gawrylczyka zagrają w sochaczewskiej hali MOSiR pięć meczów. Najważniejsze z nich to spotkania z AZS UE Wrocław (12.02, godz.17.00) oraz Startem Spalona Mleczarnia Nadarzyn (28.03, godz.17.00). Od wyników tych meczów w dużej mierze może zależeć miejsce SKTS-u w końcowej tabeli. Chociaż wydaje się, że przewaga nad drużyną z Nadarzyna jest bezpieczna (5 punktów), to trzeba ją jeszcze utrzymać. Przy dużej ilości wygranych naszych Pań, „derby Mazowsza” mogą mieć jedynie wymiar prestiżowy. Oby tak było.

Aktualnie w tabeli (do rozegrania pozostał jeszcze mecz KTS – Start) SKTS zajmuje czwarte miejsce. Dobrze by było je poprawić. Wtedy w półfinale nie trafi się na Mistrzynie Polski z Tarnobrzegu.

Ciekawie też zapowiada się walka o utrzymanie. W tym sezonie spadają z Ekstraklasy aż trzy drużyny. Dwie ostatnie już praktycznie się z nią pożegnały. Nikłe szanse na utrzymanie ma jeszcze Polmlek, który w poprzednich sezonach walczył nawet o medale. Ekipa z Warmii musi zagrać w drugiej rundzie o wiele lepiej i postarać się wygrać z wyprzedzającymi ją ekipami z Torunia i Łomży. Poza zasięgiem będą raczej Dojlidy Białystok, wzmocnione dochodzącą do wysokiej dyspozycji byłą zawodniczką SKTS-u Katarzyną Grzybowską-Franc. Ekipa ta jest w stanie odebrać punkty nawet „medalowym” drużynom.

Aktualna tabela Ekstraklasy

1.KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 26

2.Bebetto AZS UJD Częstochowa 25

3.KUAZS UE Wrocław 24

4.SKTS Sochaczew 23

5.MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn 18

6.Asterm Dojlidy Białystok 12

7.KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża 12

8.KS Gotyk Toruń 12

9.Polmlek OSIR Lidzbark Warmiński 6

10.JKTS Jastrzębie-Zdrój 3

11.GOSRIT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino 1

Terminarz meczów – druga runda

Mar-Bruk Luzino – SKTS (22.01)

SKTS – JKTS Jastrzębie-Zdrój (05.02, godz.17.00)

KTS Tarnobrzeg – SKTS (07.02)

SKTS – AZS UE Wrocław (12.02, godz.17.00)

Bebetto Częstochowa – SKTS (19.03)

SKTS – Polmlek Lidzbark Warmiński (21.03, godz.17.00)

Gotyk Toruń – SKTS (26.03)

SKTS – Start Nadarzyn (28.03, godz.17.00)

Dojlidy Białystok – SKTS (09.04)

SKTS – Metal-Technnik Łomża (11.04, godz.17.00)

Dobra gra drużyny przekłada się na wysokie miejsca naszych zawodniczek w Indywidualnym Rankingu Ligowym. Najwyżej sklasyfikowana jest Irina Ciobanu (4 miejsce) jej koleżankom nie udało się utrzymać miejsca w Top10. Z pewnością największym sukcesem Iriny jest jej zwycięstwo z koleżanką z reprezentacji Rumunii – Elizabetą Samarą.

Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz