Strona główna Teresin Petycja o odpady

Petycja o odpady

161
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

TERESIN Od kilku dni na stronie Avaaz.org umieszczona jest petycja mieszkańców gminy Teresin. O sprawie czytamy na profilu FB „Gmina Teresin – Forum Mieszkańców”.

Sprawa dotyczy odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy.

„Gmina Teresin wdrożyła od września 2020 roku nową usługę odbioru odpadów w oparciu o nowy przetarg. Opłaty zostały nam podniesione prawie dwukrotnie przy jednoczesnym obniżeniu częstotliwości odbioru odpadów segregowanych również dwukrotnie. Czy urzędnicy zainteresowali się, gdzie mieszkańcy mają składować swoje odpady przez okres 2 miesięcy? Czy pomyśleli, co z tymi śmieciami będzie się działo w lato, ile smrodu i robactwa spowoduje tak długie składowanie odpadów w wysokich temperaturach?” – pytają mieszkańcy w składanej petycji.

Wyjaśnienia, że odpady segregowane są przez wszystkich, dokładnie myte, i mogą być gromadzone w workach na posesji – większości mieszkańców nie przekonują.

Petycję podpisało od 27 grudnia prawie 100 osób. Mieszkańcy zabiegają o to, aby częstotliwość odbioru nie tylko odpadów zmieszanych, ale również segregowanych wynosiła maksymalnie jeden miesiąc. Głos mieszkańców gminy Teresin po zebraniu podpisów ma być przekazany wójtowi. Podpisujący petycję liczą na to, że wójt przychyli się do ich prośby i segregowane odpady będą odbierane co miesiąc, tak jak wcześniej, a nie co dwa miesiące.

BN