Strona główna Sport NASZE DRUŻYNY A-KLASOWE PRZED SEZONEM

NASZE DRUŻYNY A-KLASOWE PRZED SEZONEM

51
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

PIŁKA NOŻNA   W Warszawskiej Klasie A (grupa IV) występują trzy nasze drużyny. Przyzwoicie spisał się tylko Promyk Nowa Sucha. Znacznie słabiej wypadł Piast Feliksów oraz Tajfun Brochów.

Promieniści po pierwszej rundzie zajmują szóste miejsce i zapewne spokojnie zapewnią sobie ligowy byt. Czy taki był ich cel? Wydaje się, że zespół z Nowej Suchej stać Na wiele więcej, o czym świadczą wygrane mecze z Chlebnią (6:2) oraz Błękitnymi Korytów (4:1). Niestety zdarzały się też wpadki, jak choćby 2:3 z Osuchowem. Mieć trzeba nadzieję, że wiosną forma nie będzie się wahać i ekipa z Nowej Suchej zajmie miejsce na podium.

W kadrze Promyk ma aż 44 piłkarzy, z czego 31 pojawiło się jesienią na boisku. Złapali oni zaledwie 17 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Najskuteczniejszym piłkarzem jest strzelec 10 goli Zbigniew Skibiński.

Najczęściej grali: Maciej Nowicki (13), Damian Chełmiński (13), Maciej Jaworski (12), Zbigniew Skibiński (12), Jakub Teodorowicz (11), Patryk Felczak (11), Tomasz Jurczak (10), Marek Simiński (10)Kamil Dalke (10), Mateusz Figat (10), Michał Maciak (9), Kamil Marcinkowski (9), Aleksander Psiuk (9) oraz Bartłomiej Siekiera (9). Niestety zespół był osłabiany przez kontuzję, z tego powodu rzadko na boisku bywali Kamil Wróbel (4 mecze, 3 gole) oraz Rafał Dalke (5 meczów, 4 gole). Uraz całkowicie wyłączył z gry Artura Rogalę.

Piast Feliksów, to drużyna, która od kilku sezonów boryka się przede wszystkim ze składem. Co prawda na liście jest 32 piłkarzy, jednak tylko 22 z nich wybiegło na murawę. Poza tym drużynę nękają kontuzje oraz kary za kartki. Feliksowianie nałapali ich aż 34, z czego dwie były czerwone. Największą kosą w drużynie jest Tomasz Oliwa (7 żółtych i 2 czerwone). Czyżby brał on przykład z hokeisty Krzysztofa Oliwy, który był jednym z największych lodowiskowych zabijaków w NHL? Niewiele ustępuje Tomkowi Krzysztof Różycki (6 kartek żółtych).

Krótka ławka powodowała, że aż osiem razy na boisku pojawił się trener drużyny Mariusz Cieślak (3 żółte kartki). W drużynie nie ma też egzekutora. Najwięcej goli strzelili Bartosz Woźnica (5) oraz wymieniony już Tomasz Oliwa (4). Drużyna dziury w składzie łata młodzieżą wypożyczoną z innych klubów (Michurski, Łukawski). Piast nie potrafi także grać na własnym boisku (1 zwycięstwo, 5 porażek). Jedyne zwycięstwo to derbowa wygrana 5:3 z Tajfunem Brochów. Drużyna ma jednak potencjał, o czym świadczy wyjazdowe zwycięstwo z trzecimi w tabeli Błękitnymi Korytów (4:1). Niewielka strata do wyprzedzających drużyn daje naszemu zespołowi szansę na utrzymanie się w lidze.

W Piaście najczęściej na boisku pojawiali się: Wiktor Michurski (13), Damian Łukawski (13), Mateusz Florczak (11), Rafał Walczak (11), Kamil Rembiejewski (11), Bartosz Woźnica (11), Mateusz Pabiańczyk (11),Tomasz Oliwa (10), Mateusz Zych (10), Krzysztof Różycki (9) oraz Michał Łukawski (9).

O wiele gorszą sytuację ma Tajfun Brochów. Drużyna Grzegorza Szypszaka zdobyła tylko jeden punkt (1:1 w wyjazdowym meczu z Osuchowem). Trzeba przyznać, że brochowianie zagrali kilka niezłych spotkań, które mogli nawet wygrać (po 0:1 z Orłem Kampinos i Turem Jaktorów). W składzie drużyny jest 30 piłkarzy. 25 zagrało jesienią, ale wielu z nich to jedynie „epizody” w ligowym serialu. Nie ma też w drużynie super strzelca. Najwięcej goli (po 3) strzelili Radosław Sadowski oraz Paweł Piórkowski. Kłopoty ze składem (kontuzje, sprawy zawodowe) też z pewnością nie podnosiły wartości drużyny.

Najczęściej na boisku pojawili się jesienią: Mariusz Nowicki (13), Bartłomiej Surmański (13), Jakub Danowski (12), Piotr Pisarek (11), Radosław Sadowski (11), Paweł Piórkowski (11), Kamil Ciołek (10), Artur Pręgowski (10), Mariusz Wiciak (10), Paweł Sankowski (10), Oliwier Szczerbik (10), Michał Orliński (9), Jakub Nowakowski (9) oraz Kacper Baj (9).

Sytuacja Tajfuna jest fatalna, ale grać trzeba, choćby o prestiż i szacunek na boisku,   on z pewnością kiedyś się przyda.

Przypomnijmy wyniki naszych drużyn:
I kolejka

Zaborowianka – Promyk 1:2

Chlebnia II – Piast 3:0

Tajfun – Błękitni 3:8

II kolejka

Błękitni – Promyk 2:3

Piast – Zaborowianka 3:9

Tajfun – Blizne 0:3

III kolejka

Promyk – Piast 4:1

Wrzos – Tajfun 5:1

IV kolejka

Partyzant – Promyk 0:0

Błękitni – Piast 1:4

Tajfun – Tur 0:1

V kolejka

Promyk – Orzeł 7:0

Piast – Partyzant 0:1

Osuchów – Tajfun 1:1

VI kolejka

Błonianka II – Promyk 4:2

Orzeł – Piast 2:3

Tajfun – Chlebnia II 0:2

VII kolejka

Promyk – Józefowiankka 1:4

Piast – Błonianka II 2:3

Zaborowianka – Tajfun 5:1

VIII kolejka

Promyk – Tajfun 2:0

Józefowianka – Piast 4:0

IX kolejka

Promyk – Blizne 1:1

Piast – Tajfun 5:3

X kolejka

Wrzos – Promyk 6:4

Blizne – Piast 5:0

Tajfun – Partyzant 0:1

XI kolejka

Promyk – Tur 6:2

Piast – Wrzos 2:6

Orzeł – Tajfun 2:0

XII kolejka

Osuchów – Promyk 3:2

Tur – Piast   3:3

Tajfun – Błonianka II 1:3

XIII kolejka

Promyk – Chlebnia II 6:2

Piast – Osuchów 3:4

Józefowianka – Tajfun 4:0

 

Tabela po rundzie jesiennej

1.LKS Chlebnia II 33

2.Józefowianka Józefów 28

3.Błękitni Korytów 25

4.Błonianka II Błonie 25

5.KS Blizne   24

6.Promyk Nowa Sucha 23

7.Wrzos Międzyborów 22

8.Partyzant Leszno 21

9.Zaborowianka Zaborów 15

10.Tur Jaktorów 13

11.Orzeł Kampinos 13

12.LKS Osuchów 11

13.Piast Feliksów 10

14.Tajfun Brochów 1

Tomasz Ertman

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBezpłatny transport
Następny artykułUchwała do konsultacji