Strona główna Sochaczew Latem rozkopią Reymonta

Latem rozkopią Reymonta

148
0
PODZIEL SIĘ
Fot.: Jerzy Szostak

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził dalsze prace związane z remontem, jak i rozbudową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie Sochaczewa. Jedną z nich będzie przebudowa wodociągu w ulicy Reymonta.

Chodzi o odcinek sieci od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do ulicy Piłsudskiego. Wybudowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku wodociąg jest w fatalnym stanie. Co powoduje, że co roku dochodzi tam do kilku awarii. Dlatego jego wymiana stała się dla Zakładu główną tegoroczną inwestycją, na której realizację ogłoszono już przetarg. Sama inwestycja ma być przeprowadzona w okresie letnim, a dokładnie do 30 lipca. W ramach zaplanowanych prac planuje się ułożenie 435 metrów nowej sieci, w tym i przyłączy. Pojawią się także nowe hydranty, których w sumie ma być 32, w tym dwa nadziemne.

Z kolei w przyszłym roku ZWiK wymieni sieć wodociągową w ul. Kątowej – 600 metrów i Batorego – 97 metrów. W planach jest również wymiana wodociągów w ul. Żeromskiego, na odcinku od ul. Warszawskiej do Pokoju, i przebudowa sieci w ulicy Cmentarnej.

Na tym się jednak nie skończy. Z zatwierdzonego przez Radę Miejską planu inwestycyjnego ZWiK wynika, że w kolejnych latach spółka ma zamiar zbudować wodociąg w ulicach Leśmiana i Konopnickiej. Do tego dojdzie rozbudowa kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Mazowieckiej. Natomiast na Osiedlu Kolejowym powstaną tak zwane spinki, zarówno na sieci sanitarnej oraz wodociągowej, co ma związek z budową przy sochaczewskiej lokomotywowni warsztatów naprawczych taboru kolejowego przez Koleje Mazowieckie.

Warto także dodać, że w planach ZWiK na najbliższe cztery lata jest również wybudowanie systemu, dzięki któremu pozyskiwana woda z odwiertu geotermalnego w Trojanowie trafiałaby po jej uzdatnieniu do miejskiej sieci wodociągowej.

Jerzy Szostak