Strona główna Sport Zaległe remisy tenisistów Tęczy

Zaległe remisy tenisistów Tęczy

83
0
TENIS STOŁOWY IV i V Liga Mazowiecka

Bardzo dobrze w zaległych meczach spisały się „rezerwy” Tęczy Budki Piaseckie grające w czwartej i piątej lidze. Drugi zespół starł się z Olimpijczykiem Jeżewo. Wynik 7:7 jest z pewnością sukcesem gości. Tęczowi zremisowali, chociaż wynik mógł być zupełnie inny.

Już po pierwszej rundzie gier indywidualnych mogło być 4:0 dla naszych, ale dwa pojedynki zostały przegrane 2:3 i był remis.

Z pojedynku na pojedynek sytuacja się zmieniała. Remis dla Tęczy uratował Grzegorz Piórkowski, który wygrał ostatni pojedynek meczu z Katarzyną Rajkowską. Warto zaznaczyć, że zawodniczka z Jeżewa ma zaledwie 11 lat i jest Mistrzynią Polski żaczek. Dziewczynka pokazała, że potrafi już dobrze grać i w pojedynczych setach nawiązywała wyrównaną walkę ze starszymi od siebie zawodnikami Tęczy. Udało się jej nawet urwać seta Grzegorzowi Piórkowskiemu. Druga drużyna Tęczy nadal zajmuje dziewiąte miejsce. Istnieje szansa na jego poprawienie, gdyż od czwartej drużyny dzielą naszych zaledwie dwa punkty, a w zanadrzu są jeszcze trzy mecze zaległe.

Tęcza Budki Piaseckie – SLKS Olimpijczyk Jeżewo 7:7

Michał Kowalczyk – Daniel Cendrowski 3:1 (5-11, 11-9, 11-9, 11-8)

Błażej Skrzypkowski – Katarzyna Rajkowska 3:0 (11-5, 11-2, 12-10)

Grzegorz Piórkowski – Filip Sadowski 2:3 (6-11, 11-6, 9-11, 11-7, 6-11)

Nikodem Zofczak – Krystian Igielski 2:3 (8-11, 11-7, 11-7, 8-11, 5-11)

Skrzypkowski/Piórkowski – Rajkowska/Cendrowski 1:3 (7-11, 6-11, 11-8, 9-11)

Zofczak/Kowalczyk – Sadowski/Igielski 3:0 (11-7, 11-6, 13-11)

Michał Kowalczyk – Katarzyna Rajkowska 3:0 (11-9, 11-6, 11-5)

Błażej Skrzypkowski – Daniel Cendrowski 2:3 (11-9, 8-11, 5-11, 12-10, 7-11)

Nikodem Zofczak – Filip Sadowski 3:1 (11-2, 7-11, 11-4, 11-5)

Grzegorz Piórkowski – Krystian Igielski 0:3 (7-11, 6-11, 9-11)

Michał Kowalczyk – Krystian Igielski 1:3 (6-11, 8-11, 11-4, 8-11)

Nikodem Zofczak – Deniel Cendrowski 3:0 (11-9, 11-6, 11-6)

Błażej Skrzypkowski – Filip Sadowski 1:3 (11-9, 5-11, 5-11, 4-11)

Grzegorz Piórkowski – Katarzyna Rajkowska 3:1 (9-11, 11-6, 11-8, 11-5)

Trzecia drużyna Tęczy rywalizowała na wyjeździe z Grotem Mała Wieś. Zawodnicy tej drużyny znani są w Sochaczewie, gdyż często biorą udział w turniejach z cyklu Grand Prix Sochaczewa (zawody są na razie zawieszone ze względu na koronawirusa).

Tęcza rozpoczęła spotkanie od dwóch zwycięstw. Jednak kolejne pojedynki zmieniały drużyny na prowadzeniu. W pewnym momencie Tęcza odskoczyła na 7:5 i wiadomo już było, że zdobędzie pierwszy ligowy punkt. Była jeszcze szansa na zwycięstwo. Niestety dwa ostatnie pojedynki gospodarze wygrali po 3:0 i remis stał się faktem. Bardzo dobrze w meczu zagrał Jakub Kaźmierski, który zdobył „maxa”. Zawiódł trochę Radosław Jurzyk, który przegrał dwa mecze z niżej notowanymi zawodnikami. Do remisu dorzuciła swoje punkty także coraz pewniej grająca młodzież, czyli Szymon Wołowczyk i Paweł Heleniak.

UKS Grot Mała Wieś – Tęcza III Budki Piaseckie 7:7

Igor Kozak – Jakub Kaźmierski 0:3 (9-11, 7-11, 8-11)

Paweł Figurski – Paweł Heleniak 2:3 (6-11, 11-4, 6-11, 11-3, 7-11)

Łukasz Wyrębkowski – Szymon Wołowczyk 3:1 (11-3, 11-7, 5-11, 11-5)

Grzegorz Białasiewicz – Radosław Jurzyk 3:1 (11-7, 8-11, 11-7, 11-9)

Kozak/Kozak – Wołowczyk/Kaźmierski 1:3 (11-7, 14-16, 7-11, 4-11)

Czarnecki/Białasiewicz – Heleniak/Jurzyk 3:2 (7-11, 1-11, 11-8, 11-7, 11-8)

Igor Kozak – Paweł Heleniak 3:2 (11-9, 11-8, 9-11, 7-11, 13-11)

Paweł Figurski – Jakub Kaźmierski 0:3 (3-11, 1-11, 8-11)

Grzegorz Białasiewicz – Szymon Wołowczyk 2:3 (11-7, 9-11, 11-7, 9-11, 7-11)