Strona główna Sochaczew Zabierz do domu Betlejemskie Światło Pokoju

Zabierz do domu Betlejemskie Światło Pokoju

80
0
PODZIEL SIĘ

Mimo pandemii harcerze i harcerki z Hufca ZHP Sochaczew po raz 30. przekażą Betlejemskie Światło Pokoju,  choć sam sposób jego przekazywania będzie kontynuowany w nieco innej formie. Hasło tegorocznej akcji „Światło służby” zachęca do współdziałania i niesienia bezinteresownej pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują.

Ogień z Betlejem dotarł do Sochaczewa w niedzielę, 13 grudnia z Katedry Płockiej, skąd światło przywiozła delegacja instruktorów. W tym roku, po raz pierwszy światło nie będzie rozwożone, co nie znaczy, że nie zapłonie na wigilijnych stołach. Sochaczewscy harcerze znaleźli sposób, by w tym trudnym czasie dotarło do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć. Zbudowali przed hufcem bożonarodzeniową szopkę, w której płonie ogień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem – mieście położonym w Palestynie, gdzie ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

Tegoroczne przekazanie Światła odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach. Wszyscy, którzy chcieliby zabrać Światło do swoich domów mogą codziennie od 16 grudnia, w godzinach od 15.00 do 18.00 przyjść do siedziby hufca przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 3B, gdzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa będzie można je otrzymać.

Tegoroczne Światło niesie za sobą szczególny komunikat wzywający do służby – bezinteresownego otworzenia się na potrzeby drugiego człowieka, pozostania uważnym na siebie oraz na swoje otoczenie. Rok 2020 był dla wszystkich ogromnym wyzwaniem – pandemia koronawirusa zmieniła nasze plany i przyzwyczajenia, dotykając niemal wszystkich dziedzin naszego życia. Ostatnie miesiące pokazały, jak ważna jest społeczna mobilizacja, by zarówno małym, jak i wielkim wyzwaniom stawiać czoła razem, ponad podziałami.

Betlejemskie Światło Pokoju jest także zwieńczeniem działań podejmowanych przez społeczność ZHP przez cały rok. Gdy tylko wybuchła epidemia, harcerze i harcerki przyłączyli się do akcji wspierania seniorów – w trosce o ich zdrowie harcerze i harcerki robią dla nich zakupy, realizują recepty, płacą rachunki czy też wyprowadzają na spacery psy.
Dlatego w tym roku to symboliczne Światło jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, by nieść nadzieję, otwierać serca na bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, być wyraźnym świadectwem harcerskiej służby.

UM