Strona główna Kultura Walczy o Paszport

Walczy o Paszport

111
0
PODZIEL SIĘ
Fot. Michale Naskale

SOCHACZEW Stowarzyszenie Sztuka Nowa poinformowało, że Dawid Żakowski, aktor i reżyser teatralny z Sochaczewa znalazł się na short liście Paszportów Polityki. Sam artysta , jak wspomina dowiedział się o tym fakcie tuż przed premierą „IV RP Snów”, przygotowywanego przez siebie spektaklu.

– Pomyślałem najpierw, że to niezły żart, ale nie, rzeczywiście jestem na tej liście, wśród wielu artystów i przyjaciół. Czuję się wspaniale, bardzo dziękuję, że krytycy zauważyli tą Pandemiczną Walkę o niezależny teatr i poszukiwanie autorskiego języka performatywnego. Zgadzam się, że to super wiadomość, że w Paszportach zauważano kolektywy i zespoły. To, że zostałem zauważony zawdzięczam wspaniałemu zespołowi i kolektywom, które orbitują wokół Stowarzyszenia Sztuka Nowa – stwierdził Dawid Żakowski.

Podziękował za wsparcie członkom Stowarzyszenia, czyli Ive Ostrowskiej, Zofii   Urszuli Komasie, Karolinie Dziełak – Żakowskiej, Ewelinie Sobieraj, Maciejowi Tomaszewskiemu, Piotrowi Piotrowiczowi, Wojciechowi Gruzińskiemu, Borysowi Jaźnickiemu, Agacie Zataj, Pawłowi Mandziewskiemu, Alicji Zalewskiej, Bartoszowi Samitowskiemu i Katarzynie Piszek.

– Dziękuję za tegoroczny wyczyn czyli Repertuar Sztuki Nowej 2020 (Pompa funebris, Krym, Black SQR, LAST), Festiwale, II Kongres Tańca i nadchodzącą premierę „IV RP Snów”, której 20 grudnia o godzinie 20.30 będzie premiera online – dodaje artysta.

BN