Strona główna Teresin Roraty z zagadkami i nagrodami

Roraty z zagadkami i nagrodami

180
0
PODZIEL SIĘ

NIEPOKALANÓW Bądź jak Maryja! – pod takim hasłem duchowni z parafii Niepokalanów zapraszają na wyjątkowe wydanie grudniowych nabożeństw. Tegoroczne Roraty z przyczyn pandemii będą inne, co nie oznacza, że mniej ciekawe. Bo, poza modlitwą, szykują się pełne wyzwań zadania.

W tym roku chcemy wspólnie z „Rycerzykiem Niepokalanej” przeżywać czas Adwentu pod hasłem „Bądź jak Maryja”. Stąd, zachęcamy całe rodziny, a szczególnie wszystkie dzieci do zaangażowania się w przygotowany przez redakcję program – mówią organizatorzy. – Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 9.00, na stronie internetowej www.rycerzykniepokalanej.pl oraz Facebooku „Rycerzyka Niepokalanej” będą umieszczane zadania, przez które będziemy się przygotowywać do Świąt Bożego Narodzenia. W tych dniach w sposób szczególnych zapraszamy Maryję, która będzie naszą Przewodniczką. Będziemy mieli cały dzień na podjęcie wyzwania, rozwiązania zagadki lub zadania – zapowiadają to ciekawe wydarzenie.

Jak się okazuje, osoby z propozycjami rozwiązań kolejnych zadań, będą przynosiły je następnego dnia do kościoła na Mszę świętą na godzinę 7.00 rano. Podpisane imieniem i nazwiskiem prace będą wrzucane do specjalnego koszyka, ustawionego w Bazylice.

Wśród dzieci, które przyniosą w danym dniu odpowiedzi, będą losowane nagrody. A dla najbardziej wytrwałych w ostatnim dniu Rorat zostanie wylosowana nagroda specjalna – informują duchowni.

To nie wszystko, bowiem z uwagi na fakt, że nie wszystkie dzieci będą mogły przyjść do kościoła, redakcja Rycerzyka Niepokalanej proponuje też inne rozwiązanie. Otóż te dzieci, chcąc wziąć udział w losowaniu nagród, muszą przesyłać swoje odpowiedzi do redakcji na e-mail: redakcja@rycerzykniepokalanej.pl lub jako wiadomość prywatną na Facebooku. Każda przesłana odpowiedź, to szansa na wylosowanie nagrody.

Warto też zauważyć, że w związku z różnorodnością zadań, które zostały przygotowane, prace mogą być przysłane jako plastyczne (zdjęcie lub skan), a w przypadku zadań otwartych – napisanie konkretnego teksu, odpowiedzi na pytanie. Na stronie internetowej „Rycerzyka Niepokalanej” jest do pobrania specjalny plakat, który po wydrukowaniu służyć będzie do uzupełniania widniejących tam serduszek podczas adwentu.

Marcin Odolczyk