Przyczynili się do medalu

ZAPASY Zapaśnicy LKS Mazowsze wsparli reprezentację województwa mazowieckiego podczas Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostw Polski Kadetów. Efekt? Na matach w Staszowie wywalczono brązowy medal. Teresiniacy mieli w tym wyniku znaczący udział.

Co ciekawe, sukces jest o tyle znaczący, że z powodu kontuzji drużyna startowała tylko w ośmioosobowym składzie na dziesięć kategorii wagowych. Dlatego tym większe uznanie, bo w rywalizacji grupowej drużyna województwa mazowieckiego pokonała ekipę podkarpackiego, opolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Nasi ulegli minimalnie jedynie reprezentacji województwa zachodniopomorskiego. Z kolei, w trzymającym do końca w napięciu meczu o brązowy medal, nasi zawodnicy wygrali 6:4 z województwem wielkopolskim.

W składzie reprezentacji województwa mazowieckiego wystartowali następujący zapaśnicy z Teresina: Fabian Niedźwiedzki (kat. wag. 55 kg), Szymon Bońda (kat. wag. 60 kg), Kacper Selerski (kat. wag. 80 kg). Wśród szkoleniowców zespołu jest Ryszard Niedźwiedzki, trener i prezes LKS Mazowsze Teresin.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz