Strona główna Kultura Najpiękniejsze na Boże Narodzenie

Najpiękniejsze na Boże Narodzenie

80
0
PODZIEL SIĘ
Fot. GOK Młodzieszyn

Ostatnie konkursy bożonarodzeniowe na najładniejsze ozdoby świąteczne, bombki i kartki już rozstrzygnięte. Odbywały się metoda online z uwagi na pandemię. Zainteresowanie jak zwykle było ogromne.

Gminny konkurs na Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową w gminie Młodzieszyn rozstrzygnięty został 15 grudnia. W kategorii klas I-IV pierwsze miejsce zdobyła Maja Dylik. Drugie zajął Szymon Wiśniewski, a trzecie Julia Kiełbasińska. Natomiast w kategorii V-VIII pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Brzózce, a drugie Sandrze Zarzyckiej. W kategorii dorosłych była tylko jedna nagroda i dostała ją Katarzyna Wiśniewska.

Nagrody i dyplomy można było odebrać w Gminnym Ośrodku Kultury lub jako przesyłka pocztowa.

W tym roku chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom za ich trud i udział w konkursie i przygotowaliśmy również dla pozostałych osób drobne upominki, które można odebrać w GOK. Nagrodzone bombki zawisną na wystawie w naszym oknie – informuje Małgorzata Hetman, dyrektor GOK w Młodzieszynie.

Również tego samego dnia rozstrzygnięty został bożonarodzeniowy konkurs „Gwiazdka” w Kampinosie. Wszystkie prace zgłoszone na konkurs zostały przekazane na kiermasz, który odbył się 13 grudnia z okazji Patrolu św. Mikołaja. Jurorzy zaś nagrodzili zwycięzców..

W klasach  I-III w kategorii „Kartka świąteczna” wygrała Jagoda Szymańska. Drugie miejsce zdobyła Tosia Sawicka i Ania Krakowiak, a trzecie – Marcel Nikodem i Natalia Korolewska. Wyróżnienie otrzymała Maria Grzelak. W klasach  IV-VIII w kategorii „Kartka świąteczna” wygrali – Julia Krakowiak i Michał Stangreciak, przed Agatą Połeć oraz Bartkiem Lewandowskim i Alicją Zaranowicz. Wyróżnienie  otrzymał Paweł Korolewski.

Za nagrodzone stroiki w klasach  klas I-III pierwszą nagrodę dostała Julia Popielas, a drugą Maria Grzelak i Helena Karolak. Trzecia przypadła Wiktorii Kowalskiej i Jakubowi  Stachlewskiemu. Wyróżnienie otrzymali – Mateusz Rewucki i Emilka Jędrzejewska

Na poziomie klas IV-VIII w kategorii „Stroik bożonarodzeniowy” wygrali Michał Stangreciak i Antonina Zawadzka, przed Mają Kozłowską i Agatą Kupczyk oraz trzecimi – Julią Szumską Szymonem Zarębą. Wyróżnienie otrzymali – Amelia Jędrzejewska i Dominik Rewucki.

W ostatniej kategorii konkursowej, w klasach I-III na „Ozdobę świąteczną” wygrały – Maja Szewczyk i Marta Zaranowicz. Drugie miejsce to Maksymilian i Julia Tomczak, trzecie Jan Tomczak. W klasach  IV-VIII zwyciężyli – Maja Leśniewicz, Tobiasz Kęska i Aleksandra Wilczyska. Druga nagroda – Hanna Karolak i Agata Kupczyk, a trzecia Michał Stangreciak i Alicja Zaranowicz. Wyróżnienie zdobyli – Natalia Tomczak, Blanka Pol i Szymon Zawadzki.

Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody niespodzianki na apelu podsumowującym pracę szkoły za pierwszy semestr nauki w tym roku.

BN