MISTRZOWSKIE MEDALE

ZAPASY To, co wydarzyło się na matach w Zgierzu, na długo pozostanie w pamięci kibiców zapasów, zwłaszcza jeśli chodzi o LKS Mazowsze Teresin. Oto młodziutki Bartek Nowakowski, po niesamowitych walkach, prezentujący niezwykle waleczną postawę, stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Startował w kategorii wagowej do 62 kg i dał się nieźle we znaki swoim rywalom.

Ubiegły weekend (27-29.11) był bardzo radosny dla sportowców z Teresina. W Zgierzu, w klasyfikacji klubowej Teresin wygrał klasyfikację drużynową, wyprzedzając takie kluby, jak LKS Orzeł Namysłów i ZKS Koszalin. W zawodach uczestniczyło aż sześćdziesiąt pięć drużyn z całej Polski, tym bardziej wygrana stanowi wyjątkowy sukces.

Indywidualne srebro w krajowych mistrzostwach wywalczył w kategorii wagowej do 41kg Filip Nowakowski, zaś brązowe medale zdobyli: Dawid Bielski w kategorii wagowej do 44 kg i Krzysztof Chudecki w kategorii wagowej do 100 kg. O podium otarł się Adam Łukasik, rywalizujący w kategorii wagowej do 38 kg oraz Patryk Kutyłowski w kategorii wagowej do 68 kg. Obaj sklasyfikowani zostali na wysokich, piątych lokatach.

Oto finalne rezultaty pozostałych podopiecznych Ryszarda Śliwińskiego: Kacper Chojnacki (kat. wag. 48 kg) -17 miejsce, Karol Selerski (kat. wag. 48 kg) – 22 miejsce, Seweryn Grądzik (kat. wag. 48 kg) – 28 miejsce, Mateusz Zawadzki (kat. wag. 52 kg) – 10 miejsce, Aleksander Bielski (kat. wag. 57 kg) – 11 miejsce, Krzysztof Goliński (kat. wag. 57 kg) – 15 miejsce, Adrian Kowalski (kat. wag. 62 kg) -15 miejsce, Gracjan Ignatowicz (kat. wag. 75kg) – 15 miejsce.

– Jestem dumny z postawy moich zawodników. Walczyli twardo i pokazali się z jak najlepszej strony. Forma rośnie i to jest obiecujące. Z drugiej strony te wyniki pokazują nam, ile jeszcze pracy przed nami. Medale to wielki wyczyn, ale mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej. Ostatnio zawody rangi Mistrzostw Polski drużynowo wygraliśmy sześć lat temu. Teraz ponownie jesteśmy najlepsi, to bardzo cieszy, ale też pobudza apetyt na więcej. Bo tych chłopców stać na wiele. Bartłomiej Nowakowski potwierdził, że jest najlepszym zawodnikiem kat. wag. do 62 kg w kraju. W sumie to już szósty medal Mistrzostw Polski. Trzy lata z rzędu wygrywał w stylu klasycznym, zdobył dwa złote i jeden srebrny w stylu wolnym. Z 17-osobowej ekipy Teresina tylko czterech zawodników jest z najstarszego rocznika 2006, więc za rok może być jeszcze lepiej. – podsumowuje wyniki podopiecznych trener Ryszard Śliwiński. Duże brawa!

Marcin Odoczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz