Strona główna Mazowsze Minister edukacji o szczepieniach dla nauczycieli i powrocie dzieci do szkół

Minister edukacji o szczepieniach dla nauczycieli i powrocie dzieci do szkół

158
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

– Wszystko zależy od tego, w jakiej ilości szczepionka się pojawi (…). Jest takie założenie, żeby szczepienie nauczycieli rozpocząć już w drugiej połowie stycznia – powiedział Przemysław Czarnek w Programie Pierwszym Polskiego Radia. 

– Myślę, że koniec stycznia i luty to jest ten okres, kiedy nauczyciele, oczywiście ci, którzy będą chcieli, będą poddawani szczepieniom. Jest to dobrowolne, pamiętajmy o tym, a zachęcam do tego wszystkich – odpowiedział Czarnek. – Druga połowa stycznia, luty – zaznaczył. Dodał, że nauczyciele to niemała grupa osób.

Mówiąc zaś o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej po 17 stycznia, gdy zakończą się ferie szkolne, wskazał, że na decyzję w tej sprawie będzie miała wpływ dynamika rozwoju pandemii. Poinformował, że jeśli taki powrót będzie możliwy, to jako pierwsi wrócą do szkół uczniowie klas I-III szkół podstawowych, być może uczniowie klas VIII i maturalnych.

– Stopniowo, hybrydowo, bądź stacjonarnie, ale ten powrót jest rzeczywiście możliwy. Wszystko zależy od tego jak epidemiolodzy, wirusolodzy ocenią dynamikę rozwoju pandemii koronawirusa w tym okresie poświątecznym, noworocznym. W pierwszym tygodniu ferii będziemy w kontakcie z dyrektorami szkół i te informacje im przekazywać – podał minister.

Źródło: PAP, onet.pl