Strona główna Sport Dwa zimowe finały

Dwa zimowe finały

77
0

PŁYWANIE W Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów (17-18 lat). Elitarne grono młodych pływaczek i pływaków zaciekle rywalizowało o powiększenie swoich medalowych kolekcji oraz poprawę rekordów życiowych.

Jedną z pływaczek była sochaczewianka Anna Mrożewska, która obecnie reprezentuje barwy Polonii Warszawa.
Na rozpływanie Anna wystartowała na 50 metrów stylem dowolnym. W eliminacjach zajęła 23 miejsce (27,42). Drugi start był o wiele lepszy. Eliminacje 50 metrów stylem (29,65) zakończyła na dziewiątym miejscu i awansowała do finału B, w którym zajęła trzecie miejsce (29,71), co dało jej ostatecznie jedenaste miejsce.
Trzeci występ to start w „drugiej” drużynie Polonii Warszawa w sztafecie 4 x 100 metrów stylem zmiennym. Mrożewska płynęła na pierwszej zmianie (30,32), a jej wynik dawał ekipie trzecie miejsce. Niestety jej klubowe koleżanki nie utrzymały tempa i ostatecznie zajęły szóste miejsce.
Ostatni występ sochaczewianki, to start na setkę stylem grzbietowym. W eliminacjach dobry występ (1.04,35). Wynik ten dał naszej młodej pływaczce dziewiąte miejsce w eliminacjach i możliwość startu w finale B. Tam już tak dobrze nie było (1.05,12) i Ania zajęła w nim czwarte miejsce (12 lokata w Mistrzostwach Polski).
W najbliższy weekend Anna Mrożewska ma w planach wystąpić w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców (50 i 100 m stylem grzbietowym). W tej imprezie ma jeszcze wystąpić Alicja Ulicka (Nawa Skierniewice) – 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Awans tej zawodniczki do trzech finałów A jest realny, a może medal?