Strona główna Młodzieszyn Choinka pod choinkę

Choinka pod choinkę

124
0
PODZIEL SIĘ
Fot. UG Młodzieszyn

W prezencie mikołajkowym mieszkańcy gminy Młodzieszyn dostali w tym roku choinki za darmo. Jednak ilość ich była ograniczona i obowiązywała zasada: kto pierwszy ten lepszy. Nie wszyscy więc mogli ucieszyć się z darmowej choinki. Jednak świąteczna atmosfera udzieliła się każdemu obecnemu na placu przed urzędem gminy.

Od samego rana w piątek 4 grudnia zbierała się pod Urzędem Gminy w Młodzieszynie kolejka amatorów na choinkę. Rozdawanie drzewek rozpoczęło się od godziny 11.00. Chętnych było więcej niż oferowanych drzewek.

­– Choinki są jednym z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia. Liczba ich jest jednak ograniczona. Przysługuje tylko mieszkańcom zamieszkałym w gminie Młodzieszyn. Obowiązuje zasada, która mówi, że kto pierwszy- ten lepszy. Transport świątecznego drzewka we własnym zakresie – informowała Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, organizator tej świątecznej akcji.

Prosiła jednocześnie o przestrzeganie reżimu sanitarnego, aby akcja rozdawania choinek przebiegła sprawnie i bezpiecznie.

Mikołajkowa akcja gminy Młodzieszyn była też wzbogacona o niespodzianki. Nie zabrakło wielu słodkości, świątecznych piosenek i mikołajkowego nastroju. Oczywiście słodkości były zabezpieczone odpowiednio zgodnie z wymogami sanitarnymi.

Mieszkańcy w pogodnym, świątecznym nastroju pomimo przypominania o maseczkach i dystansach mogli na moment zapomnieć o pandemii i poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Szczęśliwcy wrócili z choinkami do domu.

BN