Strona główna Kultura Biblioteki znów otwarte

Biblioteki znów otwarte

63
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

TERESIN To bardzo dobra informacja dla miłośników literatury. Gmina Biblioteka Publiczna w Teresinie oraz jej dwie filie znowu otwierają swoje progi.

To decyzja zgodna z   rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. Mówi ono, iż do 27 grudnia 2020 r. prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy. Trzeba przestrzegać reżimu sanitarnego.

Warto pamiętać o godzinach otwarcia poszczególnych placówek. Główna siedziba gminnej biblioteki działa na terenie GOSiR przy al. XX-lecia w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 8.00-16.00, a w środy od 10.00 do 18.00. Filia na Dworcu TO.Kultura funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00. Natomiast filia w Szymanowie przy ul. Szkolnej zaprasza w takich samych godzinach, jak główna siedziba.

Marcin Odolczyk