Strona główna Kultura Anioł na święta

Anioł na święta

95
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

MŁODZIESZYN Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie zaprasza dzieci wraz z dziadkami i rodzicami do wykonania bożonarodzeniowego anioła. Nieodłącznym elementem tej pracy ma być książeczka (karteczka) z dedykacją skierowana do bliskiej osoby, np. anioł dla tych, którym brakuje czasu, anioł dla zaspanych.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej, a także wrażliwości estetycznej. Organizatorzy pragną też wzmocnić integrację międzypokoleniową przy kultywowaniu tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych. Konkurs kierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy.

W pracach rodzinnych mogą uczestniczyć dzieci od przedszkola do klas 8. Jeden uczestnik zgłasza tylko jedną pracę. Wysokość anioła, liczona od podstawy, nie powinna przekraczać 30 cm. Może być on wykonany dowolną techniką np. z drewna, sznurka, papieru. Jury będzie oceniać pomysłowość, oryginalność, walory artystyczne, wykorzystanie różnorodnych technik   plastycznych oraz ogólne wrażenia estetyczne.

Prace należy dostarczyć do 16 grudnia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie w godzinach pracy biblioteki. Rozstrzygniecie konkursu 18 grudnia. Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Nagrody będzie można odebrać w siedzibie biblioteki, po ogłoszeniu wyników, od dnia 21 grudnia w godzinach pracy biblioteki.

BN