Zbyt słabi na okręgówkę

166
0

PIŁKA NOŻNA Płocka Liga Okręgowa

Jak bańka mydlana rozprysła się kolejna szansa na odczarowanie stadionu przy ulicy Warszawskiej. Okazja ku temu była przednia. Do Sochaczewa przyjechała trzecia od końca tabeli Skrwa Łukomie.

Jak się jednak okazało, goście nie przyjechali na wypoczynek. Od pierwszego gwizdka wzięli się do pracy. Jako pierwsi też strzelili gola. Co prawda Sebastian Wójcik szybko doprowadził do remisu, ale i tak bardziej radośni do szatni schodzili goście. W 43. minucie ich strzelec wyborowy Damian Majewski po raz pierwszy w tym meczu pokonał Michała Nowakowskiego.

Początek drugiej połowy to drugi gol Majewskiego. Trzeciego dołożył w 69. minucie. W tej sytuacji Orkan musiał zaatakować. Czynił to jednak mało skutecznie. Jedynym efektem był gol Adriana Rzeźniczka cztery minuty przed końcem meczu, ale to nie wszystko. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Kamil Sowiński. Skrwa wygrywa 5:2. Jeżeli sochaczewianie nie są w stanie wygrywać u siebie z takimi drużynami, to oznacza, że są zbyt słabi na płocką okręgówkę.

Przed naszymi piłkarzami jeszcze dwa mecze. U siebie z ostatnią w tabeli Pogonią Słupno (ten mecz musi zostać wygrany) i na wyjeździe z Błękitnymi Gąbin (szanse na zdobycie choćby jednego punktu są mało realne).

Piłkarską jesień już zakończyli piłkarze z Iłowa (mecz ostatniej kolejki rozegrali awansem). Zakończyli bardzo efektownym zwycięstwem z Błękitnymi Gąbin. W pierwszej połowie gospodarze dominowali i schodzili do szatni z czterema golami zapasu. Po przerwie już raczej pilnowali wyniku i gdyby nie brak koncentracji w ostatnich minutach spotkania, ich zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej efektowne. Z postawy Unitów w pierwszej rundzie można być zadowolonym. Czwarte lub piąte miejsce w tabeli i aż 47 strzelonych goli, to dobry prognostyk przed wiosną. Co prawda na awans w tym sezonie nie ma już co liczyć, ale miejsce w czubie tabeli zawsze daje satysfakcję… zwłaszcza po fatalnym poprzednim sezonie.

Orkan Sochaczew – Skrwa Łukomie   2:5 (1:2)

gole: Sebastian Wójcik, Adrian Rzeźniczek

skład: Michał Nowakowski – Łukasz Kobierecki (Robert Kołodziejczak), Kamil Jeznach, Michał Foks (Radosław Strzelczyk), Piotr Orliński, Patryk Rygacki, Adrian Rzeźniczek, Kamil Śmigiel (Kacper Jasiński), Patryk Malinowski (Adam Jastrzębski), Cezary Czarnecki, Sebastian Wójcik

Unia Iłów – Błękitni Gąbin   5:3 (4:0)

gole: Tomasz Grzywacz (3), Marcin Karasiński, Oskar Kobierecki

skład: Hubert Duda – Kamil Wojciechowski, Kuba Świątek (78′ Adrian Strycharski), Piotr Felczak, Łukasz Świątek, Tomasz Trafalski (46′ Rafał Karpiński), Oskar Kobierecki, Przemysław Kamiński (81′ Jakub Lis), Marcin Karasiński, Tomasz Grzywacz (66′ Łukasz Józwik), Arkadiusz Błaszczyk