Strona główna Edukacja Sztuka kodowania

Sztuka kodowania

87
0
PODZIEL SIĘ

ERMINÓW Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku odbył się już po raz trzeci. Celem inicjatywy jest przede wszystkim popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W projekcie drugi raz udział wzięli też uczniowie klas 4-8 Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Erminowie.

Nauka kodowania pomaga nam zrozumieć szybko zmieniający się świat. Nasza szkoła, jak co roku, dołączyła do wielu innych organizatorów, aby zainspirować rozwój umiejętności kodowania i myślenia komputerowego, aby odkrywać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość – mówią koordynatorzy projektu w erminowskiej szkole. Są nimi: Katarzyna Choromańska, Agnieszka Grabarek i Monika Sobala. Wśród wydarzeń, które z powodzeniem realizowali, były takie jak: Poszukiwacze Skarbów, Cztery Strony Świata, Opowiedz Mi Bajkę, Spacer Po Mieście, Zostań Robotem, Matematyczne Kodowanie, Zabawy Logiczne.

Obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania, to nasz wspólny sukces. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w lekcjach programowania. Był to tydzień pełen różnorodnych doświadczeń – dodają koordynatorzy. Projekt realizowany był od 10 do 25 października br.

SP

fot.pixabay