Strona główna Kampinos Święty Mikołaj rusza z Patrolem

Święty Mikołaj rusza z Patrolem

123
0
PODZIEL SIĘ

KAMPINOS Już po raz trzynasty w gminie Kampinos wyruszą wolontariusze uczestniczący w corocznej akcji Patrol Świętego Mikołaja. Ze względu na pandemię będzie on inny niż dotychczasowe. Jednak jak co roku Mikołajowie i Śnieżynki rozwiozą dzieciom prezenty.

– Biorąc pod uwagę ograniczenia i bezpieczeństwo biorących udział w akcji, musimy wprowadzić zmiany. Monitorujemy sytuację i będziemy się do niej dostosowywać. Tradycyjnie przygotowujemy aukcję na rzecz Patrolu Świętego Mikołaja. Nie była to łatwa decyzja, ale postanowiliśmy, że ze względu na trwającą pandemię, tegoroczna Aukcja na rzecz Patrolu odbędzie się drogą internetową. Szczegóły podamy wkrótce na patrolowym facebooku i na www.kampinos.pl. Licytacja zacznie się na początku grudnia i potrwa kilka dni. Do zdobycia będzie mnóstwo skarbów – informuje w imieniu organizatorów Patrolu Anna Konopka, zapraszając do wzięcia udziału w tegorocznej edycji tej akcji charytatywnej.
13 grudnia w siedzibie OSP w Kampinosie zapowiadany jest kiermasz. Odbędzie się on w nieco zmienionej formule. Stoiska będą rozstawione w dużych odległościach, by możliwe było zachowanie odpowiedniego dystansu. Wszystko z zachowaniem niezbędnych obostrzeń i wymagań sanitarnych.
– Zadbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pomoże nam w tym kilku Darczyńców. Mamy nadzieję, że mimo zmienionej formuły, będziecie państwo z nami. Niestety w tym roku ze względu na bezpieczeństwo nie możemy zaprosić na tradycyjny poczęstunek. Rezygnujemy też z koncertu. Aukcja będzie inna, ale mamy nadzieję, że owocna – dodaje pani Anna.
W tym roku także wprowadzona jest nowa możliwość wsparcia Patrolu. Uruchomiona zostanie zbiórka na portalu pomagam.pl – „Patrol Św. Mikołaja” do dokonywania wpłat.
Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na paczki dla najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Kampinos. Szczegółowe informacje pod nr tel. – 730 388 000 – Anna Konopka i 515 108 972 – Magda Konopka.
BN
Fot archiwum Patrol Świętego Mikołaja/FB