Strona główna Iłów Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

266
0
PODZIEL SIĘ
fot.policja
Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, nie włączył świateł mijania i poruszał się lewą stroną jezdni. Ujęcia obywatelskiego dokonał 32 – latek z gminy Iłów, któremu pijany kierowca zajechał drogę. Dziękujemy za właściwą i godną naśladowania postawę.

W sobotę około 16.30 do sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja o ujęciu obywatelskim pijanego kierowcy. Z ustaleń wynika, że 32 – letni mieszkaniec gminy Iłów jechał samochodem, gdy nagle drogę zajechał mu kierowca pojazdu marki Toyota RAV 4.

Mężczyzna siedzący za kierownicą suva nie miał włączonych świateł mijania i poruszał się lewą stroną jezdni. Widząc styl jego jazdy, 32 – latek postanowił zareagować. Doprowadził do tego, że kierowca toyoty zatrzymał auto. Mieszkaniec gminy Iłów zabrał mu wtedy kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że suvem kierował 69 – letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn. Poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało prawie 2 promile. Pijany kierowca został zatrzymany,  a funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

69- latek będzie odpowiadał za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcowi gminy Iłów, który nie pozostał obojętny i być może zapobiegł tragedii na drodze, gratulujemy postawy godnej naśladowania.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja