Strona główna Sport NIE SCHODZĄ Z PODIUM

NIE SCHODZĄ Z PODIUM

120
0

ZAPASY Młodziutcy zapaśnicy LKS Mazowsze Teresin wciąż udowadniają swoją znakomitą postawą na matach, że klub ma świetlaną przyszłość. Medalowa passa trwa, tym razem podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w stylu wolnym.

W miejscowości Przysucha reprezentanci z Teresina zaprezentowali się doskonale. Piętnaście zdobytych medali mówią same za siebie. Indywidualnie złoto wywalczyli: Filip Nowakowski (kat. wag. 41kg), Zuzanna Klata (kat. wag. 42 kg), Karolina Zień (kat. wag. 46 kg), Dawid Bielski (kat. wag. 44kg), Bartek Nowakowski (kat. wag. 68 kg). Medale srebrne: Adam Łukasik (kat. wag. 38kg) i Seweryn Grądzik (kat. wag. 48kg). Brązowe krążki: Aleksander Bielski (kat. wag. 52 kg), Adrian Kowalski (kat. wag. 62 kg), Patryk Kutyłowski (kat. wag. 68kg), Gracjan Ignatowicz (kat. wag. 75 kg), Maja Guzik (kat. wag. 58kg), Maja Nowakowska (kat. wag. 62kg). Ponadto chłopcy drużynowo wywalczyli złoto, a dziewczęta brąz.

Jestem niezwykle dumny z postawy podopiecznych. Taka zdobycz pozwala z wielką nadzieją patrzeć na zbliżające się Mistrzostwa Polski w tej grupie wiekowej. Liczymy na kontynuowanie medalowej passy w krajowym czempionacie, choć na pewno łatwo nie będzie – z radością przyznaje szkoleniowiec Ryszard Śliwiński.

Kolejne zawody i kolejny rewelacyjny występ młodych reprezentantów LKS Mazowsze, tym razem w stylu klasycznym. W miejscowości Koronowo rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Filip Nowakowski (kat. wag. 41kg) i Bartek Nowakowski (kat. wag. 62kg). Na drugim miejscu w kat. wag. 48 kg uplasował się Seweryn Grądzik. Z kolei Adam Łukasik wywalczył trzecią lokatę w kat. wag. 38kg.