Strona główna Sochaczew Kwiaty skupi Agencja

Kwiaty skupi Agencja

102
0
PODZIEL SIĘ
Decyzja o zamknięciu cmentarzy najboleśniej dotknęła producentów kwiatów. Gdy premier ogłosił ją w piątek po południu (30.10), a na cmentarze ruszyły tłumy, część kwiatów udało się sprzedać. Ile? Niewiele. Resztę chryzantem producenci zabrali do domu, albo wystawili pod cmentarnym murem, jak miało to miejsce na ulicy Traugutta.

W weekend premier zapowiedział, że państwo pomoże producentom kwiatów poprzez skup prowadzony m.in. przez oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 1 listopada na stronach ARiMR zamieszczono komunikat, że agencja udzieli pomocy posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych. Aby skorzystać ze wsparcia przedsiębiorca musi wypełnić wniosek, podać liczbę doniczek, miejsce ich przechowywania i złożyć ten dokument do 6 listopada w biurze powiatowym ARiMR.

Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy producenci otrzymają za swoje kwiaty, gdyż „wysokość stawki pomocy w przeliczeniu na jedną chryzantemę doniczkową zostanie podana w rozporządzeniu dotyczącym tego wsparcia”. Agencja zapewnia, że pomoc będzie wypłacona do końca tego roku. Przypomnijmy, że sochaczewski oddział ARiMR mieści się przy ul. Łąkowej 22.

UM