Strona główna Kultura Kultura tylko online

Kultura tylko online

87
0
PODZIEL SIĘ
Zgodnie z ostatnimi antycovidowymi rozporządzeniami Rady Ministrów, co najmniej do 29 listopada zamknięte dla miłośników kultury pozostaną Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Sochaczewskie Centrum Kultury.

Filie MBP, od dziś są zamknięte. Zachęcamy jednocześnie do korzystania z platformy Ibuk Libra, gdzie zgromadzono kilkadziesiąt tysięcy książek i publikacji naukowych. Kody dostępu do tych bogatych zbiorów można uzyskać przez telefon dzwoniąc na numer 46 862 22 65 lub wysyłając bibliotece wiadomość na adres mbp.sochaczew@gmail.com, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.

Przynajmniej do 29 listopada zamknięte pozostaną także domy kultury. O tym jak wygląda obecnie praca Sochaczewskiego Centrum Kultury mówi dyrektor Artur Komorowski.

– Niestety, nie możemy prowadzić stacjonarnie zajęć teatralnych muzycznych czy plastycznych. Naszą ofertę można za to śledzić online. Przygotowane przez centrum kultury audycje, relacje z wystaw czy zarejestrowane koncerty można obejrzeć na fanpagu SCK na Facebooku. Wszyscy w naszych siedzibach normalne pracują, zmienił się tylko charakter tej pracy. Staramy się wykorzystać ten czas na zrobienie tych rzeczy, na które w codziennej działalności często go brakowało. Mowa tutaj zarówno o bieżących remontach, takich jak chociażby wymiana pionów przeciwpożarowych, czy przygotowaniu planów zajęć i programów artystycznych na przyszłość. Instruktorzy poszczególnych sekcji tworzą m.in. nowe scenariusze, pracują nad nowymi choreografiami i aranżacjami. Gdy tylko nastąpi ponowne otwarcie będziemy na to przygotowani z jeszcze szerszą i atrakcyjniejszą ofertą – mówi Artur Komorowski.

Podobnie sytuacja wygląda w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

– Jesteśmy ograniczeni do podejmowania wyłącznie wewnętrznych działań placówki. Budynek muzeum jest zamknięty dla zwiedzających, nie dotyczy to jedynie skansenu. Nasi pracownicy przygotowują aktualnie kolejny numer Rocznika Sochaczewskiego, prowadzimy bieżące badania naukowe, porządkujemy i konserwujemy eksponaty. W coraz większym stopniu przenosimy też działalność do Internetu. Za kilka dni na profilu FB naszego muzeum ogłosimy konkurs, w których nagrodą będzie odznaka „Szlakiem Bohaterów Bitwy nad Bzurą 1939 r. w powiecie sochaczewskim”. Żeby ją zdobyć trzeba będzie odwiedzić co najmniej siedem wyznaczonych miejsc związanych z bitwą nad Bzurą – mówi dyrektor muzeum Paweł Rozdżestwieński.

UM

fot.archiwum