Strona główna Kultura Kolędy bez granic

Kolędy bez granic

90
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

SOCHACZEW Nie ma jak co roku w Sochaczewskim Centrum Kultury konkursów na kartkę i ozdobę świąteczną, ale są za to dziesiątki różnych imprez online. Jedną z nich jest przygotowanie świątecznego albumu mp3 na Boże Narodzenie. Nagrania będą dostępne przed świętami. Ich tytuł „Kolędy bez granic”. Premiera odbędzie się 6 grudnia, czyli w tradycyjne mikołajki.

W projekt zaangażowali się instruktorzy SCK, dzieci z grup wokalnych oraz zaprzyjaźnieni artyści. Nagranych będzie osiem kolęd: „Mizerna Cicha”, „Cicha Noc”, „Bracia patrzcie jeno”, „Przybieżeli do Betlejem”, „O Gwiazdo Betlejemska”, „Pójdźmy Wszyscy do stajenki”, „Gdy śliczna Panna” i „Bóg się rodzi”. Są to w większości tradycyjne, stare, polskie kolędy. Wyjątkiem tu jest „Cicha Noc”, która jest kolędą austriacką, a w dodatku znaną na całym świecie w dziesiątkach wersji językowych. Muzycznie utwory zaaranżuje Łukasz Rogowiecki. On też zagra w partiach instrumentalnych na gitarze, instrumentach klawiszowych, perkusji, mandolinie i cajonie. Towarzyszyć mu będą ­ Marta Wasilewska na skrzypcach oraz Piotr Jędraszczak na saksofonie.

Jako śpiewających będzie można usłyszeć znane w Sochaczewie głosy. Wystąpią Marta Wasilewska, Monika Rychwalska, Jolanta Kawczyńska, Karolina Goźlińska, Łukasz Rogowiecki, Piotr Milczarek, Arkadiusz Mamcarz oraz dzieci z grupy Open Day Junior, Studia Wokalnego i Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek”.

Album ten będzie można nabyć w wersji płytowej, ale dopiero przed świętami.

 Oprac. BN