Strona główna Powiat Bieg przełożony, pamięć uczczona

Bieg przełożony, pamięć uczczona

297
0
PODZIEL SIĘ

W sobotę 14 listopada już po raz ósmy miał się odbyć Sztafetowy Bieg Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Trasa rozpoczynała się zawsze na terenie MOSiR-u w Sochaczewie, a kończyła na cmentarzu parafialnym w Iłowie, gdzie uczestnicy składali kwiaty i zapalali znicze na grobie śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego.

W tym roku organizatorzy, czyli Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Powiatowy Zespół Edukacji w Sochaczewie w porozumieniu z Urzędami Gminy w Młodzieszynie i Iłowie, które są współorganizatorami, podjęli decyzję o przełożeniu tego sportowego wydarzenia w związku z trwającą pandemią. Choć sport to zdrowie – to w tym przypadku zachowanie wszelkich środków ostrożności i bezpiecznego odstępu jest kwestią priorytetową.

Tymczasem delegacja przyjaciół i znajomych śp. Sylwestra Rozdżestwieńskiego, uznanego pedagoga, dziennikarza sportowego i spikera wielu wydarzeń rekreacyjnych, honorowego obywatela gminy Iłów i miasta Sochaczew – udali się w sobotę na jego grób w Iłowie, gdzie zapalili znicze, złożyli biało-czerwoną wiązankę i pomodlili się. Niektórzy przyjechali samochodem, inni rowerem, a jeszcze inni przybiegli, pokonując trasę z Żukowa przez Młodzieszyn. W kolejnych dniach grób odwiedziła także delegacja z Urzędu Gminy Iłów z wójtem Janem Kraśniewskim. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sochaczewie i Powiatowego Zespołu Edukacji udali się z kolei na grób śp. Sylwestra w poniedziałek 16 listopada, gdzie również zapalili znicze.

Kiedy Bieg się odbędzie – ciężko dziś podać konkretną datę. Z pewnością, m.in. w mediach pojawi się informacja zapowiadająca to sportowe wydarzenie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie